Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRozbiórka wiaduktu w ciągu alei Armii Krajowej wstrzymana. Powodem transport węgla

Rozbiórka wiaduktu w ciągu alei Armii Krajowej wstrzymana. Powodem transport węgla

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 02 listopad 2022 07:21
Rozbiórka wiaduktu w ciągu alei Armii Krajowej wstrzymana. Powodem transport węgla Fot: ZDMiKP

Po przebudowie wschodniego mostu w ciągu alei Armii Krajowej, trwają prace związane z zachodnim wiaduktem, po którym ruch odbywa się w kierunku centrum miasta. Z uwagi na jego konstrukcję postanowiono rozebrać wiadukt i wybudować go na nowo. Prace rozbiórkowe wykonawca został jednak zmuszony przerwać z powodu sytuacji nadzwyczajnej.

Wiadukt biegnie nad torami kolejowymi, dokładniej linią kolejową nr 18 oraz linia 201, która jest ważnym traktem towarowym w Polsce. Rozbiórka wymaga jednak wstrzymywania chwilowego ruchu kolejowego na linii biegnącej pod nim. Wstępne uzgodnienia z PKP PLK w sprawie przerw były już dogadane, ale z uwagi na potrzebę realizacji specjalnych transportów z węglem i paliwami PKP PLK wycofała się z tych uzgodnień. W praktyce wymusza to wstrzymanie procesu rozbiórki wiaduktu do czasu, aż skończy się nadzwyczajna sytuacja i będzie możliwe wstrzymanie ruchu kolejowego.

 

Koszt tej inwestycji to 30 mln zł, zakładano jej zakończenie do połowy przyszłego roku.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

  W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

  Etykiety: kolej
 • 154 mln zł to pierwsze podsumowanie Finału WOŚP

  Na koniec niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała, że udało się zebrać podczas 31. Finału ponad 154 mln i 606 tys. zł – jest to kwota o ponad 18 mln większa niż bilans zamknięcia ubiegłorocznego finału, zatem można mówić o nowym rekordzie. Oczywiście to nie koniec, bo wciąż środki spływają, trwa też jeszcze wiele aukcji, zatem na pewno ta kwota będzie ostatecznie znacznie wyższa.

Wiadomości z regionu