Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWkrótce ruszy budowa drogi, która odciążyć może Szubińską w Białych Błotach

Wkrótce ruszy budowa drogi, która odciążyć może Szubińską w Białych Błotach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 29 październik 2022 09:38

Władze Białych Błot rozstrzygnęły przetarg na budowę ulicy Duńskiej na odcinku leśnym, pozwoli to osobom dojeżdżającym do miejscowości Białe Błota dojazd do celu bezpośrednio z ronda turbinowego (Rondo Miedzyń), co powinno wpłynąć na mniejszy ruch na ulicy Szubińskiej. Inwestycja będzie dofinansowana przez rząd.

Przetarg na utwardzenie Duńskiej, która jako droga leśna nie jest obecnie zbyt atrakcyjna dla kierowców, ogłoszono pod koniec września. Kilka tygodni temu okazało się, że ta inwestycja uzyska też wsparcie z Rządowego Programu Dróg Samorządowych, choć znajdowała się na jego liście rezerwowej. Dotacja rządowa dla tego zadania to ponad 1,2 mln zł, wybrana najtańsza oferta firmy Projbud z Białych Błot to blisko 2,7 mln zł, oznacza to, że gmina będzie musiała ok. 1,5 mln zł dołożyć ze swojego budżetu.

 

Realizacja inwestycji miałaby ruszyć w tym roku,a zakończyć się w przyszłym.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19
 • W lutym inflacja przekroczyła 18% (raport)

  Główny Urząd Statystyczny przedstawił wstępne szacunki dotyczące inflacji w lutym – ceny towarów i usług w stosunku do lutego 2022 roku wzrosły o 18,4%, natomiast w stosunku do stycznia br. o 1,2%.

Wiadomości z regionu