Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDłużnicy zalegają Bydgoszczy prawie 250 mln zł. W większości przypadków egzekucja jest trudna

Dłużnicy zalegają Bydgoszczy prawie 250 mln zł. W większości przypadków egzekucja jest trudna

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 29 październik 2022 00:08

Opozycja zarzuca prezydentowi, że egzekucja zadłużenia jest na zbyt małym poziomie, takie argument pojawia się zazwyczaj, gdy władze miasta zarzucają rządowi obniżenie wpływów z PIT do budżetu miasta. Na środowej sesji Rady Miasta skarbnik Piotr Tomaszewski przedstawił informację o strukturze długu, wskazując na problemy z egzekucją komorniczą Na dzień 30 czerwca zadłużenie dłużników wyniosło 248,7 mln zł.

Skarbnik Piotr Tomaszewski wskazał, że mamy do czynienia z dwoma typami zadłużenia – publicznoprawne głównie dotyczące podatków lokalnych, gdzie prawo pozwala Miastu nawet zajmować wynagrodzenia czy świadczenia z ZUS, tutaj jak tłumaczył skarbnik Tomaszewski ściągalność tych należności przekracza 98%. Zadłużenie z tego tytułu wynosi około 33,5 mln zł.

 

Większy problem jest już zobowiązaniami cywilnoprawnymi, które dotyczą czy to funduszu alimentacyjnego, zaległości wobec ADM, czy z tytułu opłat za jazdę bez biletu w komunikacji miejskiej - Nic z tym nie zrobimy, gdy dłużnik nie posiada majątku, dochodów lub chęci odpracowania długów – tłumaczył Tomaszewski - Dajemy do komornika i komornik albo odzyska, albo nie i nie mamy istotnego wpływu.

 

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

 • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

  Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

 • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

  Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu