Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZmarł płk. Bogdan Jagodziński – pamiętamy go z emocjonalnych przemówień w imieniu kombatantów

Zmarł płk. Bogdan Jagodziński – pamiętamy go z emocjonalnych przemówień w imieniu kombatantów

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 25 październik 2022 14:07

- Jestem wzruszony tym co dzisiaj czynicie dla pamięci, szacunku i uznania tego pokolenia, które w czasie tej straszliwej wojny walczyło o swoją Ojczyzną – mówił w maju 2017 roku, w rocznicę zakończenia II wojny światowej, z ogromnymi emocjami płk. Bogdan Jagodziński, prezes kujawsko-pomorskiego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych. Tak emocjonujących wystąpień publicznych miał więcej, ostatnio przekazała stery w Związku młodszym od siebie.

 

We wrześniu płk. Bogdan Jagodziński skończył 98 lat. W ostatnich latach wielokrotnie występował publicznie na uroczystościach patriotycznych, wyrażając ogromne uznanie dla młodszych pokoleń, za to, iż pamiętają o ofierze starszych pokoleń - Pokolenie wojenne jest wam bardzo wdzięczne serdeczni przyjaciele. To jest prawie 40 tys., którzy w imię tego szlachetnego hasła Bóg, Honor i Ojczyzna, walczyli za swoją Ojczyznę.

 

Związkowi Kombatantów RP płk. Jagodziński przewodniczył przez kilkanaście lat, wielokrotnie podkreślał, że jest świadkiem jak pokolenie biorące udział w II wojnie światowej odchodzi.

 

Wystąpienie płk. Jagodzińskiego z maja 2017 roku:

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu