Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSzef bydgoskiej PO złożył na premiera skargę do sądu

Szef bydgoskiej PO złożył na premiera skargę do sądu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 27 październik 2022 00:54

W lipcu przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Bydgoszczy Michał Sztybel skierował do Kancelarii Premiera zapytanie o los bydgoskich wniosków do Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych – dokładniej chodziło o odrzucone projekty: budowy dwóch kąpielisk miejskich, rozbudowy Toruńskiej wraz z infrastrukturą rowerową oraz modernizacji śluz nad Kanałem Bydgoskim. Do dzisiaj Kancelaria Premiera nie odniosła się do sprawy.

Wiceprezydent Bydgoszczy pytał czy te wnioski złożone przez ratusz spełniają wymogi formalne oraz na wskazanie jakie były przyczyny nieprzyznania dofinansowania, w tym celu Sztybel zawnioskował o udostępnienie protokołów z prac Rady Ministrów.

 

Z powodu braku odpowiedzi Michał Sztybel złożył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na bezczynność Kancelarii Premiera. Jeżeli sąd przyczyni się do tej skargi, wówczas może zobowiązać Kancelarię Premiera do udzielenia tej informacji.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Kto odpowiada za pocisk pod Bydgoszczą?

  • Bez zaskoczenia: Marszałek z absolutorium i wotum zaufania do sejmiku

    W poniedziałek Sejmik Województwa udzielił Zarządowi Województwa wotum zaufania oraz absolutorium za 2022 rok. Wynik głosowania - poparcie Koalicji Obywatelskiej i PSL oraz sprzeciw PiS były do przewidzeniac choć zaskoczeniem mogło być głosowanie radnego Adama Banaszaka. Dyskusja pokazała jednak, że koalicja i opozycja nadają na zupełnie innych falach.

  • Prawie 70% Polek nie planuje potomstwa – alarmujący sondaż

    W 2022 roku według wstępnych danych w Polsce urodziło się 305 tys. dzieci, to najmniej od okresu II wojny światowej (GUS nie udostępnił jeszcze szczegółowych danych dla województw i miast), CBOS z kolei opublikował sondaż z którego wynika, że jedynie 32% Polek w wieku 18-45 lat planuje potomstwo.

Wiadomości z regionu