Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMarszałek zapowiada konkurs na prezesa Portu Lotniczego Bydgoszcz

Marszałek zapowiada konkurs na prezesa Portu Lotniczego Bydgoszcz

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 25 październik 2022 09:42
Marszałek zapowiada konkurs na prezesa Portu Lotniczego Bydgoszcz Fot: PLB

W ubiegłym tygodniu Rada Nadzorcza Portu Lotniczego Bydgoszcz desygnowała na funkcję prezesa Edwarda Hartwicha, który te obowiązki pełni od lipca. Pytania o brak konkursu padły na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa, marszałek Piotr Całbecki zapowiedział, że docelowo jest taki konkurs.

Obecnie Edward Hartwich, w przeszłości wicemarszałek województwa, jest również dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy. Łączenie funkcji dyrektora szpitala i prezesa lotniska budzi kontrowersje, o które pytał na poniedziałkowej sesji radny Michał Krzemkowski - Czy ta kuriozalna sytuacja, że jedna osoba ma być prezesem szpitala i portu lotniczego jest stanem docelowym? Czy brane jest pod uwagę ogłoszenie konkursu w celu znalezienia menedżera, który by ten port wyprowadził na prostą?


- Sprawa jest przejściowa – odpowiedział marszałek Piotr Całbecki – Przygotowujemy się do konkursu. Przedłużyliśmy odpowiedzialność zarządca, aby przygotować konkurs.

 

Nie padł jednak termin, w którym ma zostać ogłoszony konkurs.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Zawieszenie Portalu Kujawskiego będzie symboliczne, ale zmiany głębsze

  Zgodnie z komunikatem z 10 stycznia w środę 1 lutego zostanie zawieszony Portal Kujawski, nie pojawią się nowe artykuły. Po rozmowie z wieloma środowiskami będzie to zawieszenie symboliczne – 3 dniowe (do 4 lutego), dla pokazania jak poważnego dewastowania rynku medialnego jesteśmy świadkami w Bydgoszczy. Później Portal Kujawski powróci, ale....

 • Urząd Marszałkowski chce zbadać specyfikę eksportową kujawsko-pomorskiego. Tylko czy to jest komukolwiek potrzebne?

  ,,Za pośrednictwem poszczególnych analiz, stanowiących powiązane ze sobą synergiczne opracowania, przedstawić spójny obraz potencjału eksportowego województwa kujawsko-pomorskiego dla wskazanych przez Zamawiającego sektorów gospodarki. Powinny one jednocześnie określić dla przedstawicieli tych sektorów najkorzystniejsze możliwości w kontekście ich ekspansji oraz funkcjonowania na dedykowanych dla ich potencjału zagranicznych rynkach docelowych” - brzmi to trochę jak bełkot, ale to fragment specyfikacji zamówienia, na które Urząd Marszałkowski jest gotów wydać ponad milion złotych.

Wiadomości z regionu