Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWe wtorek wystartuje ,,eksperyment” z Park&Ride

We wtorek wystartuje ,,eksperyment” z Park&Ride

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 23 październik 2022 00:10

Od wtorku zacznie funkcjonować parking typu Park&Ride przy Węźle Zachodnim, przy samej parafii pw. św. Antoniego. Parking ten wybudowano już kilka miesięcy temu, od wtorku będzie trzeba za niego jednak płacić. W zamian kierowca i pasażerowie otrzymają prawo do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej.

Ostatnie tygodnie to wdrażanie systemu informatycznego – przy wjeździe na parking pobrać będzie trzeba bilet, który upoważni do korzystania w czasie parkowania do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej. Jeżeli podróżnych jest więcej, wówczas w elektronicznej kasie można go wymienić na większą liczbę biletów (wzrośnie jednak opłata za parkowanie). Będzie to wielki test całego systemu, a także reakcji mieszkańców na niego.

 

Najbliższe tygodnie pokażą jakie będzie zainteresowanie mieszkańców tą formułą podróżowania, w przypadku parkingu przy parafii ciekawą kwestią będzie też zachowanie mieszkańców w niedzielę, bowiem ten parking będzie płatny także w weekendy – zobaczymy czy mieszkańcy będą płacić przeszło 6 zł za parkowanie w trakcie Mszy Świętej, czy zamiast tego zawalone będą okoliczne drogi osiedlowe.

 

W dalszej kolejności do systemu włączone zostaną kolejne parkingi: w Myśłęcinku, na Rondzie Kujawskim, na Przylesiu w Fordonie oraz część Park&Ride wielopoziomowego parkingu przy ulicy Grudziądzkiej.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu