Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW niedzielę akcja plecenia siatek dla ukraińskich żołnierzy w Młynach Rohtera

W niedzielę akcja plecenia siatek dla ukraińskich żołnierzy w Młynach Rohtera

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 22 październik 2022 09:33

W pierwszych dniach po rosyjskiej inwazji na Ukrainę w Bydgoszczy widoczne było ogromne zaangażowanie osób, chcących pomagać Ukraińcom. Z czasem to zaangażowanie znacznie zmalało, jutro (23 października) będzie jednak okazja, aby zrobić coś razem. W Młynach Rothera odbędzie się akcja plecenia siatek maskujących, które trafią do ukraińskich żołnierzy na froncie.

Wydarzenie jest oddolne i wychodzi ze środowiska ,,Bydgoszcz_pomaga_Ukrainie”, czyli nieformalnej grupy, która szczególnie w lutym i marcu koordynowała w Bydgoszczy działania pomocowe. Wspólne przygotowanie maskowania dla żołnierzy rozpocznie się o godzinie 11:00 w Młynach Rothera.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu