Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMarszałek wybrał prezesa portu bez konkursu

Marszałek wybrał prezesa portu bez konkursu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 22 październik 2022 07:58
Marszałek wybrał prezesa portu bez konkursu Fot: PLB

Były wicemarszałek województwa Edward Hartwich został wybrany na prezesa Portu Lotniczego Bydgoszcz, pełni jednocześnie funkcję dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy (nie wiadomo czy z tej funkcji teraz zrezygnuje). Hartwich jest związany z Platformą Obywatelską, ale można odnieść wrażenie, że tego kroku nikt w Toruniu nie konsultował z bydgoskimi strukturami.

Świadczy o tym ubiegłotygodniowa interpelacja wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Łukasza Krupy, który pytał kiedy marszałek planuje ogłosić konkurs na funkcję prezesa portu oraz wskazywał, na potrzebę znalezienia osoby z doświadczeniem w branży lotniczej. Edward Hartwich z lotnictwem za wiele do czynienia nie miał, poza tym, że reprezentuje marszałka województwa w Radzie Nadzorczej bydgoskiego lotniska.

 

Wiceprzewodniczący Krupa odpowiedzi na interpelacje jeszcze nie otrzymał, natomiast prezesa już wybrano.

 

Hartwich bydgoskim lotniskiem kieruje od lipca, gdy z funkcji prezesa odwołano Tomasza Moraczewskiego. W tym okresie pobiera dwie pensje – z lotniska i ze szpitala dziecięcego.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu