Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadny zabiera głos na sesji, jednocześnie siedzi za kierownicą autobusu

Radny zabiera głos na sesji, jednocześnie siedzi za kierownicą autobusu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 21 październik 2022 10:10

Wprowadzenie zdalnego trybu prowadzenia obrad samorządów sprawiło, że w tych samorządach gdzie stosuje się takie rozwiązanie radni nie muszą pojawiać się fizycznie, tak naprawdę wystarczy przebywanie w miejscu, gdzie jest zasięg internetu, aby obradować z tabletu. W Białych Błotach kontrowersje budzi zachowanie radnego Jacka Krzyżanowskiego, który zabiera głos na Radzie Gminy, prowadząc w tym samym czasie autobus. Autobus szkolny!

Do takiego incydentu doszło wczoraj (20 października) podczas posiedzenia Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia, Pomocy Społecznej i Sportu Rady Gminy w Białych Błotach. W czasie sesji zdalnej było widać jak radny siedzi za kierownicą i nią operuje. Jak się okazuje nie jest to pierwszy taki przypadek, o czym piszą osoby interesujące się życiem samorządu w mediach społecznościowych - był taki moment, kiedy radni zwrócili uwagę, że ma wyłączyć wizję, że nie wiadomo było co mu wypadnie z rąk tablet czy kierownica – piszę redaktorka lokalnej gazety Marzanna Kreja. Wskazuje ona także, że miało zdarzać się zabierać głos w czasie jazdy.

 

Zrzut z obrad zdalnych komisji - wyraźnie widać jak radny trzyma rękę na kierownicy.

 

Z punktu widzenia przepisów o ruchu drogowym, jeżeli radny nie trzyma tabletu w ręce to nie jest to wykroczenie, udzielanie się jednak na obradach Rady Gminy wymaga skupienia, co odbywać się może kosztem uwagi poświęcanej na to co dzieje się na drodze. Szczególnej uwagi wymaga natomiast prowadzenie autobusu przewożącego dzieci do szkół.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu