Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKomisja sejmikowa za uwzględnieniem w dokumentach planistycznych Parku Przemysłowego Emilianowo

Komisja sejmikowa za uwzględnieniem w dokumentach planistycznych Parku Przemysłowego Emilianowo

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 20 październik 2022 15:05
Prezes PSSE na II Bydgoskim Forum Prezes PSSE na II Bydgoskim Forum

Na czwartkowym posiedzeniu Komisji Polityki Regionalnej, Rozwoju Województwa i Infrastruktury Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna prezentowała koncepcję Parku Przemysłowego Emilianowo, docelowego zagospodarowania obszaru około 1 tys. hektarów wokół terminalu intermodalnego. O tej koncepcji PSSE mówiło przed tygodniem na II Bydgoskim Forum Bursztynowego Szlaku, dyskusja na komisji dotyczyła głównie tego, aby audyt krajobrazowy, nad którym obecnie trwają prace, nie blokował w przyszłości tej inwestycji.

Więcej  koncepcji Parku Przemysłowego Emilianowo piszemy - Jest ambitny plan zagospodarowania tysiąca hektarów wokół Emilianowa na nowy park przemysłowy

Do tej pory podległe województwu biuro planowania przestrzennego dość sceptycznie odnosiło się do tej koncepcji. W czasie posiedzenia komisji radny Roman Jasiakiewicz zaproponował, aby nie dyskutować o argumentach przeciw, ale rozmawiać głównie o tym jak samorząd wojewódzki może pomóc przeciwdziałać przeszkodom, które na drodze do realizacji tej koncepcji się pojawią. Bydgoscy radni, obok Jasiakiewicza, także wiceprzewodniczący sejmiku Łukasz Krupa zaproponowali, aby komisja wyraziła stanowisko, w którym rekomenduje w pracach nad audytem krajobrazowym ujęcie koncepcji Parku Przemysłowego Emilianowo, aby ten dokument w ostatecznym kształcie nie był przeszkodą dla jego powstania. To stanowisko komisja przyjęła jednogłośnie.

 

 

Wcześniej wątpliwości wyraziła Rada Miasta

Pierwsza koncepcja wojewódzkiego audytu krajobrazowego pojawiła się przed wakacjami. W opinii bydgoskiej Miejskiej Pracowni Urbanistycznej kolidowała ona nawet z planami dotyczącymi budowy terminalu Bydgoszcz-Emilianowo. Z tego powodu Rada Miasta Bydgoszczy audyt krajobrazowy zaopiniowała negatywnie. Marszałek Piotr Całbecki po tym zadeklarował, że uwagi składane przez bydgoski samorząd będą uwzględnione.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

  W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

  Etykiety: kolej
 • 154 mln zł to pierwsze podsumowanie Finału WOŚP

  Na koniec niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała, że udało się zebrać podczas 31. Finału ponad 154 mln i 606 tys. zł – jest to kwota o ponad 18 mln większa niż bilans zamknięcia ubiegłorocznego finału, zatem można mówić o nowym rekordzie. Oczywiście to nie koniec, bo wciąż środki spływają, trwa też jeszcze wiele aukcji, zatem na pewno ta kwota będzie ostatecznie znacznie wyższa.

Wiadomości z regionu