Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDzisiaj jest święto Miedzynia

Dzisiaj jest święto Miedzynia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 20 październik 2022 13:49

W czwartek 20 października o godzinie 16 udostępniony będzie mieszkańcom basen na Miedzyniu znajdujący się przy ulicy Pijarów. Wcześniej korzystali z niego już uczniowie, bowiem przyjęto zasadę, iż do godziny 16 będzie on dedykowany szkołom. Ten basen to jednak przede wszystkim wieloletnia batalia mieszkańców Miedzynia o jego powstanie - Ta droga nie była łatwa – podkreśl na otwarciu Dariusz Smól z Rady Osiedla dodając - Dzisiaj jest święto dla Miedzynia.


Basen ,,Łabędź” bo taką nazwę zyskał powstał przy Zespole Szkół nr 8 przy ulicy Pijarów. Głównym elementem tego obiektu jest basen sportowy o długości 25 metrów i szerokości 12,5 metrów, z różnymi poziomami dna. Oprócz basenu powstała też strefa SPA, która wkrótce będzie uruchomiona.

 

O tym, że z tym basenem wiąże się historia związana z zabiegami społeczności lokalnej mówił na otwarciu prezydent Rafał Bruski wskazując, że z Miedzynia były spore naciski obywatelskie.

 

- Basenu nie ma i nie będzie. Takie słowa słyszałem 9 lat temu, od osoby, która była najbardziej zorientowana w temacie tego basenu – podkreślał Dariusz Smól – Gdybyśmy w to uwierzy, to rzeczywiści by go nie było, ale znaleźli się mieszkańcy, którzy podejmowali różne inicjatywy. Tak jak pan prezydent powiedział – naciskali.

 

- Bardzo chciałam podziękować wszystkim społecznikom, których spotkałam na swojej drodze, którzy się tak pięknie zaangażowali w powstanie tej inicjatywy. Dziękuje wam wszystkim bardzo serdecznie, jesteście wspaniałymi ludźmi – mówiła Violetta Kowalska, przewodnicząca Rady Osiedla Miedzyń Rada Osiedla przekazała dyrektorowi szkoły przy której znajduje się basen tablice z galerią zdjęć, która przedstawia inicjatywy jakie podejmowali mieszkańcy, aby ten obiekt powstał.

 

Basen ma przede wszystkim służyć uczniom okolicznych szkół, to im zarezerwowany będzie do godziny 16, po tej godzinie do godziny 20:30 będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy. Społeczeństwu basen będzie też dedykowany w soboty i niedzielę.

 

Bilet normalny będzie kosztował początkowo 17 zł, ulgowy 12 zł.

 

Warte obejrzenia

  • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

    Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

  • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

    W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu