Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRozwój logistyki to też wdrażanie nowoczesnych technologii. Port Gdynia wdraża ciekawe innowacje

Rozwój logistyki to też wdrażanie nowoczesnych technologii. Port Gdynia wdraża ciekawe innowacje

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 20 październik 2022 00:21

Operator terminalu Bydgoszcz – Emlianowo jeszcze zanim wyjedzie pociąg z portu w Gdyni będzie wiedział kiedy i na jaki ładunek przyjedzie, pozwoli to optymalniej zarządzać gotowością operacyjną, ale też zwiększy konkurencyjność polskich portów nad Bałtykiem wraz ze śródlądowym zapleczem. System pozwoli też bezpośrednio śledzić gdzie znajduje się pociąg towarowy.

System informatyczny, który ma w przyszłości osiągnąć taką funkcjonalność opracowywany jest w Porcie Gdynia w bliskiej współpracy z PKP PLK. O podejmowanych innowacyjnych działaniach mówił przed tygodniem Andrzej Jamry z Portu Gdynia, podczas II Bydgoskiego Forum Bursztynowego Szlaku - Opracowaliśmy integracji systemów z których korzystają nasze służby dyspozytorskie naszych terminali, służby dyspozytorskie PKP PLK – wyjaśniał - W przyszłości szyna wymiany danych, która będzie potrzebna do awizacji składów, do informowania o lokalizacji tego składu na trasie, do zaplanowania gotowości operacyjnej, będzie przydatna dla terminali chociażby jak Bydgoszcz- Emlianowo.


O przyszłościowej funkcjonalności tego rozwiązania Jamry mówił - Kiedy operator terminala w Bydgoszczy będzie musiał już wiedzieć, jeszcze przed wypuszczeniem składu chociażby z DCT, GTC, czy każdego innego terminalu kontenerowego, czy innego z Portu Gdynia – będzie wiedział co do niego jedzie, w jakim czasie wyjedzie ze stacji Gdynia Port, kiedy ma planować timing, moc operacyjną, która będzie potrzebna i miejsce na placu składowym, które będą potrzebne do optymalizacji procesów.

 

Jak podkreślał przedstawiciel Portu Gdynia, głównym celem tych działań jest Żeby integracja z zapleczem była produktem konkurencyjnym.

 

 

Warte obejrzenia

  • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

    Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

  • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

    W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu