Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWizzAir za loty z Bydgoszczy dostanie przeszło 1,1 mln zł

WizzAir za loty z Bydgoszczy dostanie przeszło 1,1 mln zł

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 19 październik 2022 15:14

We wrześniu węgierskie linie lotnicze WizzAir poinformowały, że od 13 grudnia będą wykonywały pod dwa loty tygodniowo z Bydgoszczy na londyńskie lotnisko Luton. Na tej trasie od wielu lat latają też londyńskie linie lotnicze RyanAir. WizzAir zamierza też promować Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Unijne prawo nie przewiduje dotowania lotów przez samorządy, czy porty lotnicze, od wielu lat stosowane jest pewne obejście, mianowicie linie lotnicze świadczą na swoich pokładach usługi promocyjne np. wyświetlają pasażerom spoty reklamowe. W przetargu ogłoszonym na promocję regionu w samolotach latających z Bydgoszczy i do Bydgoszczy (w specyfikacji wskazano, że musi być to lot poza granice) Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego w konsorcjum z węgierskim WizzAir złożyły ofertę w kwocie 1 mln i 168 tys. zł. Była to jedyna oferta, którą ostatecznie wybrano.

 

W podobnym czasie rozstrzygnięto przetarg na loty wewnątrz kraju, tutaj ofertę na identycznie taką samą kwotę 1 mln i 168 tys. zł złożyły Polskie Linie Lotnicze LOT. Również przez ostatnie lata irlandzkie linie RynaAir świadczyły dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego usługi promocyjne.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu