Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa S-5 wyeliminowano kilka ciężarówek z ruchu

Na S-5 wyeliminowano kilka ciężarówek z ruchu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 18 październik 2022 16:55
Na S-5 wyeliminowano kilka ciężarówek z ruchu Fot: GDDKiA

Przed tygodniem na MOP Szczutki, czyli punkcie obsługi podróżnych nieopodal Tryszczyna, funkcjonariusze Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili kontrole wśród kierowców zawodowych. W wyniku tych działań zatrzymano 6 praw jazdy.

Inspektorzy WITD sprawdzali przede wszystkim urządzenia służące do rejestracji czasu pracy kierowców. Kontrolę przeprowadzono wieczorem, gdy kierowcy odpoczywali. Zgodnie z prawem maksymalny czas pracy kierowców jest ściśle określony, bowiem praca ponad normę jest jedną z głównych przyczyn wypadków. Inspektorów WITD w tej kontroli wsparli pracownicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu