Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDzięki wsparciu rządu ulica Duńska ma zostać utwardzona. Radni dali zielone światło

Dzięki wsparciu rządu ulica Duńska ma zostać utwardzona. Radni dali zielone światło

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 18 październik 2022 00:03

Ulica Duńska łączy najprościej mówiąc rondo turbinowe przy ulicy Szubińskiej za miejscowością Białe Błota – pozwala zatem samochodom jadącym z Bydgoszczy czy to od strony Szubińskiej czy Miedzynia do Białych Błot, zjechać szybciej, odciążając biało-błocki odcinek ulicy Szubińskiej. Problemem jest jednak to, że jest to droga leśna, stąd też mało kto z niej korzysta. Zmieni się to może po jej utwardzeniu.

Jakiś czas temu informowaliśmy o rozpisanym przez gminę przetargu na ten cel. Na początku października miało otwarcie ofert – najtańsza opiewała na blisko 2,7 mln zł, gdy zaplanowany przez gminę budżet to 900 tys. zł; najdroższa oferta to przeszło 3,4 mln zł.

 

Gmina Białe Błota złożyła projekt rozbudowy Duńskiej do Rządowego Programu Dróg Samorządowych, początkowo Duńska znalazła się na liście rezerwowej bez dofinansowania. Ostatecznie z tegorocznej edycji może być sfinansowana.

 

Wczoraj (17 października) radni skorygowali budżet zakładający przyjecie dotacji w kwocie ponad 1,2 mln zł od rządu. Utwardzenie ulicy Duńskiej uznano za zadanie dwuletnie, stąd też radni zmienili też wieloletnią perspektywę finansową, planując na przyszły rok blisko 1,3 mln zł, co daje na dwa lata budżet na Duńską na poziomie 3,2 mln zł. To jest limit maksymalny ustalony przez radnych, o tym ile będzie kosztować inwestycja zdecyduje przetarg. Wczorajsza uchwała daje jednak wójtowi możliwość jego rozstrzygnięcia.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Bardzo nieliczne zakażenia na COVID-19 w maju (raport)

    Najprawdopodobniej czerwiec to ostatni miesiąc w którym obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego w Polsce. W maju mamy potwierdzone w województwie kujawsko-pomorskim 157 zakażeń, nie ma natomiast żadnych zgonów. Znaczny spadek liczby zakażeń może wynikać ze zmniejszenia liczby testów, ale też wszystko wskazuje na to, że przy takim stopniu odporności społecznej wirus rozpowszechnia się dużo wolniej.

    Etykiety: covid19
  • Zdaniem NIK Urząd Marszałkowski wykorzystał przepisy pandemiczne, aby zlecić toruńskiej firmie usługi reklamowe

    W 2020 roku przyjęta została specustawa mająca pomóc w przeciwdziałaniu skutkom pandemii COVID-19, pozwalała ona ominąć prawo o zamówieniach publicznych jeżeli jest to niezbędne do powstrzymania rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Zarząd Województwa postanowił w oparciu o te przepisy przeznaczyć prawie 400 tys. zł na kampanie reklamową. Wątpliwości co do takiego działania wyraża Najwyższa Izba Kontroli.

Wiadomości z regionu