Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy dzwony parafialne są za głośne? Ratusz zleca badanie

Czy dzwony parafialne są za głośne? Ratusz zleca badanie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 16 październik 2022 00:10
Czy dzwony parafialne są za głośne? Ratusz zleca badanie Fot: CC0 by Pit1233

Parafia św. Jadwigi w Bydgoszczy mieści się przy ulicy Wojska Polskiego, przy samym Moście Uniwersyteckim, ratusz prowadzi obecnie postępowanie w sprawie wyłonienia wykonawcy, który w niedziele, gdy odbywa się najwięcej Mszy Świętych, przeprowadzi badania akustyczne, przy zabudowie mieszkalnej. Wynik tego badania wykorzystany będzie w postępowaniu administracyjnym.

Za dużo szczegółów tej sprawy nie znamy, ale w świetle prawa dźwięki wydawane przez dzwony kościelne traktowane są jako oddziaływanie na środowisko, a co za tym idzie, wymagane jest trzymanie się norm zawartych w ustawie prawo o ochronie środowiska.

 

Można zatem założyć, ze w przypadku, gdyby hałas wydawany przez dzwony był zbyt duży, wówczas prezydent mógłby w decyzji środowiskowej ustalić maksymalną normę w decybelach.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

  W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

  Etykiety: kolej
 • 154 mln zł to pierwsze podsumowanie Finału WOŚP

  Na koniec niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała, że udało się zebrać podczas 31. Finału ponad 154 mln i 606 tys. zł – jest to kwota o ponad 18 mln większa niż bilans zamknięcia ubiegłorocznego finału, zatem można mówić o nowym rekordzie. Oczywiście to nie koniec, bo wciąż środki spływają, trwa też jeszcze wiele aukcji, zatem na pewno ta kwota będzie ostatecznie znacznie wyższa.

Wiadomości z regionu