Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWiceprzewodniczący sejmiku pyta kiedy konkurs na prezesa Portu Lotniczego Bydgoszcz

Wiceprzewodniczący sejmiku pyta kiedy konkurs na prezesa Portu Lotniczego Bydgoszcz

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 15 październik 2022 07:39
Wiceprzewodniczący sejmiku pyta kiedy konkurs na prezesa Portu Lotniczego Bydgoszcz Fot: PLB

W lipcu z funkcji prezesa bydgoskiego lotniska odwołany został Tomasz Moraczewski, który tę funkcję pełnił przez kilka lat, Rada Nadzorcza do pełnienia obowiązków prezesa desygnowała jej członka Edwarda Hartwicha, byłego wicemarszałka województwa. Do dzisiaj nie ogłoszono jednak konkursu na nowego prezesa, na ten fakt zwraca uwagę wiceprzewodniczący sejmiku Łukasz Krupa, który skierował do marszałka interpelację.

W piśmie do marszałka Łukasz Krupa wskazuje, że wybór nowego prezesa jest szansą na ,,nowe otwarcie” dla bydgoskiego lotniska, ale żeby to mogło nastąpić to konieczne jest wybranie na prezesa osoby z doświadczeniem w branży lotniczej, posiadającej w niej kontakty. Krupa daje pod rozwagę zlecenie specjalistycznej firmie od rekrutacji pomocy w znalezieniu właściwego kandydata. Pada też pytanie kiedy będzie ogłoszony ten konkurs?

 

Edward Hartwich jest obecnie dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy, w przeszłości był wicemarszałkiem województwa, który miał reprezentować Bydgoszczy, ale bydgoskie struktury Platformy Obywatelskiej traktowały go i nadal traktują bardzo nieufnie.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

  W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

  Etykiety: kolej
 • 154 mln zł to pierwsze podsumowanie Finału WOŚP

  Na koniec niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała, że udało się zebrać podczas 31. Finału ponad 154 mln i 606 tys. zł – jest to kwota o ponad 18 mln większa niż bilans zamknięcia ubiegłorocznego finału, zatem można mówić o nowym rekordzie. Oczywiście to nie koniec, bo wciąż środki spływają, trwa też jeszcze wiele aukcji, zatem na pewno ta kwota będzie ostatecznie znacznie wyższa.

Wiadomości z regionu