Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPoczta Polska zmodernizuje swoje centrum dystrybucji

Poczta Polska zmodernizuje swoje centrum dystrybucji

Napisane przez  Redakcja / Poczta Polska Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 15 październik 2022 00:51
Poczta Polska zmodernizuje swoje centrum dystrybucji Fot: Poczta Polska

W Lisim Ogonie, tuż przy samej granicy Bydgoszczy, funkcjonuje jedno z ważniejszych centrów logistycznych Poczty Polskiej. W tym centrum rozpoczyna się montaż nowoczesnego sortera paczkowego. Podbydgoskie centrum logistyczne będzie czwartym w Polsce, gdzie Poczta Polska wdraża to rozwiązanie.

Po rozpoczęciu prac adaptacyjnych w sortowniach we Wrocławiu i Lublinie oraz zawarciu umowy na nowy obiekt logistyczny dla Warszawy, rozpoczyna się adaptacja obiektu w Lisim Ogonie pod Bydgoszczą.

 

– Po rozpoczęciu prac modernizacyjnych w naszej wrocławskiej i lubelskiej hali, przyszedł czas na sortownię w Lisim Ogonie pod Bydgoszczą. Poczta Polska kompleksowo podchodzi do zagadnienia optymalizacji i poprawy efektywności procesów logistycznych, której efekty wkrótce odczują mieszkańcy całego kraju. Modernizacja naszych obiektów i dostosowanie ich do zwiększającego się wolumenu przesyłek paczkowych to kolejny krok w kierunku nowoczesności i poprawy efektywności obsługi przesyłek dla klientów biznesowych i indywidualnych – podkreśla Krzysztof Falkowski, Prezes Zarządu Poczty Polskiej.

 

W ramach zaplanowanych prac w istniejącym obiekcie logistycznym, firma wykonawcza dokona przebudowy w środkowej części hali oraz przeniesienia wszystkich niezbędnych instalacji pod przyszłą maszynę sortującą. Dodatkowo budynek zostanie wyposażony w 10 nowych doków przeładunkowych oraz pomieszczenia biurowe, socjalne, techniczne, porządkowe. W wyniku prowadzonych prac zmianie ulegnie również układ wewnętrznych dróg komunikacyjnych.

 

Od północnej części hali powstanie obiekt magazynowo-ekspedycyjny o powierzchni 566 m2, który przylegać będzie bezpośrednio do ściany budynku technologicznego. Będzie on pełnił m.in. funkcję składowania opakowań zbiorczych oraz wspierania procesów logistycznych związanych z wydawaniem przesyłek kurierom. Na jego dwóch przeciwległych ścianach zaprojektowano łącznie 14 bram kurierskich, dostępnych z poziomu zero. Do nowych doków doprowadzone zostaną drogi dojazdowe, a także zmodernizowany zostanie układ placów manewrowych, co umożliwi szybsze wydawanie posortowanych przesyłek.

 

Drugim z zaplanowanych obiektów będzie dwukondygnacyjny biurowiec usytuowany od południowej strony hali technologicznej o powierzchni 335 m2. W nowo zaprojektowanym budynku znajdować się będą m.in. pomieszczenia biurowe, szkoleniowe, techniczne, czy socjalne.

 

W wyniku przeprowadzonych prac łączna powierzchnia użytkowa sortowni w Lisim Ogonie zwiększy się o ponad 900 m2. Równocześnie z prowadzonymi pracami adaptacyjnymi jeszcze w tym roku zostało zaplanowane rozpoczęcie montażu sortera do automatycznego rozdziału paczek.

 

– Obserwując obecną sytuację rynkową i rozwijający się rynek e-Commerce, bardzo istotne jest posiadanie właściwie zlokalizowanych i wyposażonych obiektów logistycznych. To kluczowe dla skrócenia czasu dostawy przesyłek do Klienta, szczególnie paczek kurierskich Pocztex. Dzięki tej inwestycji wzrośnie efektywność obsługi oraz zwiększy się konkurencyjność i jakość oferowanych usług – podkreśla Andrzej Bodziony, Wiceprezes Zarządu Poczty Polskiej.

 

Poczta Polska realizuje projekt transformacji sieci logistycznej do obsługi zwiększającego się wolumenu przesyłek KEP (kurier, ekspres, paczka). Architektura Sieci Logistycznej to jedna z najważniejszych inicjatyw strategicznych Poczty Polskiej. Realizacja tego projektu umożliwi płynną transformację obecnej sieci logistycznej, przystosowanej głównie do obsługi listów, do sieci docelowej, w której prym wieść będą przesyłki KEP i e-Commerce.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

  W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

  Etykiety: kolej
 • 154 mln zł to pierwsze podsumowanie Finału WOŚP

  Na koniec niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała, że udało się zebrać podczas 31. Finału ponad 154 mln i 606 tys. zł – jest to kwota o ponad 18 mln większa niż bilans zamknięcia ubiegłorocznego finału, zatem można mówić o nowym rekordzie. Oczywiście to nie koniec, bo wciąż środki spływają, trwa też jeszcze wiele aukcji, zatem na pewno ta kwota będzie ostatecznie znacznie wyższa.

Wiadomości z regionu