Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOkradali nagrobki, nie tylko z kwiatów. Wpadli i grozi im więzienie

Okradali nagrobki, nie tylko z kwiatów. Wpadli i grozi im więzienie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 13 październik 2022 15:43

Na cmentarzach przy ulicach: Zaświat, Artyleryjska, Wyszyńskiego i Ludwikowo specjalizowali się w kradzieżach krzyży oraz liter nagrobnych wykonanych z mosiądzu, głównie z myślą sprzedaży jako złomu. Są to czyny wyjątkowo naganne społecznie. 42-latek i 37-latka zostali zatrzymani przez policję.

Szkody przez nich wyrządzone oszacowano jak na razie na 4 tys. zł. Oprócz wspomnianych elementów kraść mieli także kwiaty. 42-latek i 37-latka za swoje czyny usłyszeli zarzuty. Grozi im kara 8 lat więzienia, przy czym 42-latek odbywał już karę za ten sam czyn, stąd też z powodu recydywy grozi mu wyższa kara.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu