Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNowa siedziba Akademii Muzycznej z kamieniem węgielnym

Nowa siedziba Akademii Muzycznej z kamieniem węgielnym

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 13 październik 2022 07:25
Nowa siedziba Akademii Muzycznej z kamieniem węgielnym Fot: Robert Sawicki / UMB

We wtorek odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego wraz z aktem erekcyjnym pod budowę nowego kampusu Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. To w Bydgoszczy od wielu lat oczekiwana inwestycja. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to obiekt zostanie oddany do użytku w 2024 roku. Główny ciężar finansowania inwestycji wziął na siebie rząd.

 

– Jesteśmy świadkami historycznego wydarzenia, jakim jest wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę nowego kampusu Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego. Zabiegi o budowę kampusu trwały 10 lat – mówiła w czasie wtorkowej uroczystości prof. dr hab. Elżbieta Wtorkowska, rektor AM w Bydgoszczy.

 

W uroczystym wmurowaniu kamienia węgielnego wziął też udział były rektor Akademii Muzycznej, obecnie koordynator projektu budowy nowego kampusu prof. Jerzy Kaszuba, wiceminister Wanda Zwinogrodzka, wojewoda Mikołaj Boganowicz, wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski, zastępca prezydenta Bydgoszczy Mirosław Kozłowicz oraz przedstawiciele projektanta i wykonawcy inwestycji. W uroczystości uczestniczył również poseł Jan Szopiński.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu