Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRynek pracy w Bydgoszczy jeszcze nie odczuwa kryzysu

Rynek pracy w Bydgoszczy jeszcze nie odczuwa kryzysu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 12 październik 2022 06:21
Rynek pracy w Bydgoszczy jeszcze nie odczuwa kryzysu Fot: Bartosz Bieliński

W ostatnim czasie zaczęły się pojawiać informacje o likwidowanych kolejnych lokalach usługowych w Bydgoszczy, co może prognozować, że zaczyna się trudny okres w gospodarce. Tego póki co nie potwierdzają jednak dane o bezrobociu, praktycznie na koniec września mieliśmy rekord jeżeli chodzi o poziom stopy bezrobocia – najniższe w historii 2%.

Tak niski poziom stopy bezrobocia odnotowano bowiem wrzesień przyniósł spadek liczby zarejestrowanych bezrobotnych o 81 osób. W praktyce mamy do czynienia z w miarę stabilną sytuacją, bowiem we w sierpniu z kolei liczba bezrobotnych wzrosła w Bydgoszcz o 31. W Bydgoszczy mamy sytuację, że właściwie jednego miesiąca mamy wzrost, kolejnego spadek, choć jak się zsumuje dłuższe okresy to per saldo jest to tendencja spadkowa. W porównaniu z końcem września 2021 roku mamy o 1564 bezrobotnych mniej.

 

Część powiatów notuje już wzrosty

Jak spojrzymy na całe kujawsko-pomorskie to we wrześniu liczba bezrobotnych spadła o 43 osoby. Od pewnego czasu nasze województwo utrzymuje stopę bezrobocia poniżej 5%, choć nadal jest ona jedną z najwyższych w Polsce. Tak niski spadek we wrześniu wynika z tego, że w części powiatów odnotowano wzrosty, szczególnie w powiecie świeckim, gdzie liczba bezrobotnych wzrosła o 122 osoby, po wschodniej stronie województwa w powiecie brodnickim wzrost wyniósł aż 186. Z kolei w powiecie bydgoskim ziemskim symbolicznie przybyło 12 bezbotnych.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu