Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSpalarnia Eneris chce być bardziej transparentna

Spalarnia Eneris chce być bardziej transparentna

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 11 październik 2022 06:45
Spalarnia Eneris chce być bardziej transparentna Fot: Eneris

Zamiary rozbudowy spalarni odpadów niebezpiecznych Eneris na terenach byłego Zachemu wywołały spore społeczne kontrowersje. Prezydent Bydgoszczy nie wyraził zgody na jej rozbudowę, ale Samorządowe Kolegium Odwoławcze decyzję prezydenta podważyło, spór rozstrzygnąć ma sąd. Inwestor natomiast ostatnio uruchomił ostatnio przy spalarni instalację, która przedstawia informacje o emisji substancji do atmosfery. W planach są kolejne tablice.

Instalacja tablicy ma tutaj jednak wymiar tylko symboliczny, bowiem nie jest to teren specjalnie uczęszczany przez mieszkańców, natomiast od grudnia te same wyniki są dostępne w internecie w wygodniejszej formie. Chodzi tutaj jednak o symboliczne pokazanie woli większej transparentności. Kolejna tablica miałaby stanąć już na osiedlu Kapuściska.

 

- Zależy nam na tym, aby nasi sąsiedzi mieli stały dostęp do aktualnych informacji o pracy naszej instalacji, dlatego zwróciliśmy się z prośbą do Pana Grzegorza Dudzińskiego, Prezesa Zarządu RSM „Jedność”, o wskazanie miejsca znajdującego się w zasobach Spółdzielni, które pozwoli na montaż takiej tablicy na terenie Osiedla Kapuściska. Instalacja tablicy oraz wszelkie kwestie techniczne, w przypadku pozytywnego rozpatrzenia tej propozycji, oczywiście bierzemy na siebie. – powiedział Artur Wołowski, Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Naczelny ENERIS Proeco.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

  W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

  Etykiety: kolej
 • 154 mln zł to pierwsze podsumowanie Finału WOŚP

  Na koniec niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała, że udało się zebrać podczas 31. Finału ponad 154 mln i 606 tys. zł – jest to kwota o ponad 18 mln większa niż bilans zamknięcia ubiegłorocznego finału, zatem można mówić o nowym rekordzie. Oczywiście to nie koniec, bo wciąż środki spływają, trwa też jeszcze wiele aukcji, zatem na pewno ta kwota będzie ostatecznie znacznie wyższa.

Wiadomości z regionu