Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOdbudowa torowiska na Babiej Wsi być może ruszy w połowie przyszłego roku

Odbudowa torowiska na Babiej Wsi być może ruszy w połowie przyszłego roku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 10 październik 2022 18:51

Od marca 2018 roku pomiędzy Rondem Bernardyńskim i Babią Wsią nie jeżdżą tramwaje, spowodowane jest to pojawieniem się osuwiska podczas budowy sąsiadującego z torowiskiem wieżowca. Budowę budynku wstrzymano, ruch tramwajowy również. Do dzisiaj nie udało się go przywrócić.

Przez te lata pojawiło się kilka zapowiedzi terminów przywrócenia ruchu tramwajowego, co będzie wymagało odbudowy torowiska, które w czasie rozbudowy ulicy Kujawskiej zostało rozebrane. Ostatni termin jaki się pojawił to rozpoczęcie prac w połowie przyszłego roku, najprawdopodobniej zatem będzie trudne ewentualne odbudowanie linii przed końcem przyszłego roku. Ten termin jak informuje radnego prezydent Rafał Bruski jest uzależniony od wielu okoliczności, m.in. postępów w budowie wieżowca, który buduje obecnie inny inwestor (poprzedni, za którego doszło do osuwiska, sprzedał działkę),a także prac Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w budowie sieci wodociągowo-kanalizacyjnej.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu