Jesteś tutaj: HomeBydgoszczEnea z tańsza ofertą na oświetlenie ulic od ProNatury

Enea z tańsza ofertą na oświetlenie ulic od ProNatury

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 07 październik 2022 12:45
Enea z tańsza ofertą na oświetlenie ulic od ProNatury Fot: Petr Kovar

W czwartek ZDMiKP otworzył oferty w przetargu na dostawę energii elektrycznej do oświetlenia bydgoskich ulic w pierwszym półroczu 2023 roku. Enea i spółka komunalna ProNatura (spalarnia odpadów produkuje również prąd) złożyły dość podobne oferty. Oferta Enea jest znacznie tańsza od tej, którą ta sama firma złożyła we wrześniu w przetargu dla Bydgoskiej Grupy Zakupowej.

 

Co roku Bydgoska Grupa Zakupowa, czyli Bydgoszcz i gminy z obszaru Metropolii Bydgoszcz razem kupowały prąd, aby dzięki grupowym zakupom uzyskać lepsze stawki. We wrześniu postępowanie na cały 2023 rok zostało jednak unieważnione bowiem zaproponowane przez Enea stawki były nawet i 5-krotnie większe od tych obowiązujących w bieżącym roku.

 

Na początku września ZDMiKP ogłosił natomiast samodzielnie przetarg na prąd do oświetlenia ulic w okresie styczeń-czerwiec 2023. Enea zaproponowała najniższą stawkę – 1,6 tys. zł za MWh, ten sam operator w przetargu dla Bydgoskiej Grupy Zakupowej przez cały 2023 rok oferował stawkę dla oświetlenia ulic na poziomie 2,8 tys zł za MWh. Teraz mamy zatem ofertę o ponad tysiąc złotych tańszą. Oferta ProNatury jest o około 50 zł droższa od Enea.

 

Wpływ na znacznie wyższą stawkę dla całego 2023 roku mogą mieć prognozy Enea, iż ceny prądu znacznie podrożeją w drugim półroczu 2023 roku.

 

Bydgoska Grupa Zakupowa pod koniec września ogłosiła ponownie przetarg grupowy dla obszaru metropolitalnego, tym razem tylko na okres styczeń-czerwiec 2023.

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu