Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSpore zainteresowanie firm budową Duńskiej, ale ceny kilka razy droższe o przewidywań gminy

Spore zainteresowanie firm budową Duńskiej, ale ceny kilka razy droższe o przewidywań gminy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 05 październik 2022 00:05

Ulica Duńska w Białych Błotach łączy rondo turbinowe przy ulicy Szubińskiej z miejscowością Białe Błota. Słowo ulica to jednak dzisiaj mocne nadużycie, bowiem kilkaset metrów to droga leśna, stąd też nie jest ona zbyt uczęszczana. Utwardzenie Duńskiej mogłoby zmniejszyć korki na Szubińskiej, bowiem pojazdy docelowo dojeżdżające do Białych Błot mogłyby szybciej zjechać zmniejszając kongestię.

We wrześniu informowaliśmy, że gmina Białe Błota ogłosiła przetarg zakładający utwardzenie Duńskiej. Wczoraj (4 października) miało miejsce otwarcie ofert, wpłynęło ich aż 7, tylko najtańsza oferta przekracza planowany budżet o około 200%, a są oferty nawet ponad 400% droższe. Bez zwiększenia finansowania, czy zaangażowania się samorządu województwa lub Bydgoszczy, której też powinno zależeć na odciążeniu Szubińskiej, może być ciężko zrealizować tę inwestycję.

 

Gmina Białe Błota na tę inwestycję przewidziała 900 tys. zł budżetu, najtańsza oferta firmy PROJBUD z Białych Błot opiewa na blisko 2,7 mln zł. Najwyższą ofertę złożyła bydgoska firma AFFABRE na ponad 4,4 mln zł.

 

Ulica Duńska zaczyna się nieopodal Ronda Miedzyń, ronda turbinowego, które biegnie wzdłuż ulicy Szubińskiej i komunikuje się z aleją Ofiar Hitleryzmu biegnącą na bydgoską dzielnicę Miedzyń. Utwardzenie Duńskiej sprawi, że pojazdy dojeżdżające bezpośrednio do południowej części miejscowości Białe Błota, będą mogły zjechać już na rondzie, tym samym natężenie na dalszej części Szubińskiej powinno zmaleć, jednocześnie dla tych kierowców dojazd do Białych Błot powinien być bardziej komfortowy.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Zawieszenie Portalu Kujawskiego będzie symboliczne, ale zmiany głębsze

  Zgodnie z komunikatem z 10 stycznia w środę 1 lutego zostanie zawieszony Portal Kujawski, nie pojawią się nowe artykuły. Po rozmowie z wieloma środowiskami będzie to zawieszenie symboliczne – 3 dniowe (do 4 lutego), dla pokazania jak poważnego dewastowania rynku medialnego jesteśmy świadkami w Bydgoszczy. Później Portal Kujawski powróci, ale....

 • Urząd Marszałkowski chce zbadać specyfikę eksportową kujawsko-pomorskiego. Tylko czy to jest komukolwiek potrzebne?

  ,,Za pośrednictwem poszczególnych analiz, stanowiących powiązane ze sobą synergiczne opracowania, przedstawić spójny obraz potencjału eksportowego województwa kujawsko-pomorskiego dla wskazanych przez Zamawiającego sektorów gospodarki. Powinny one jednocześnie określić dla przedstawicieli tych sektorów najkorzystniejsze możliwości w kontekście ich ekspansji oraz funkcjonowania na dedykowanych dla ich potencjału zagranicznych rynkach docelowych” - brzmi to trochę jak bełkot, ale to fragment specyfikacji zamówienia, na które Urząd Marszałkowski jest gotów wydać ponad milion złotych.

Wiadomości z regionu