Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPortal z Bristolu sugeruje wypad do ,,idyllicznej” Bydgoszczy na wieczór panieński lub kawalerski

Portal z Bristolu sugeruje wypad do ,,idyllicznej” Bydgoszczy na wieczór panieński lub kawalerski

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 02 październik 2022 17:54

Przed dwoma tygodniami RyanAir poinformował, że od 31 października z Bydgoszczy samoloty będą latały do nowego miasta w siatce połączeń – liczącego ponad 460 tys. mieszkańców Bristolu. Ta wiadomość przewija się też w brytyjskich mediach, niektóre publikację wręcz zachęcają do tego, aby skorzystać i przylecieć do Bydgoszczy. Tym samym na nowym kierunku lotów Bydgoszcz zyskuje promocyjnie.

RyanAir's new flight from Bristol to Bydgoszcz, Poland's 'best kept secret' – to tytuł publikacji portalu bristolost.co.uk. Ten tytuł można rozumieć, iż Bydgoszcz to najlepiej strzeżony sekret. Już w zajawce portal piszę, że miasto położone jest na idyllicznym kanałem. To słowo w Polsce nie jest może najpopularniejsze, ale na podstawie słownika synonimów można uznać, że przypisuje się Kanałowi Bydgoskiemu cichość, spokój, wesołość, czy harmonijność.

 

W zajawce publikacja informuje, że Bydgoszcz posiada jedyne w swoim rodzaju Muzeum Mydła i Historii Brudu, w dalszej części promowane jest też Muzeum Kanału Bydgoskiego, Exploseum oraz Muzeum Wodociągów. Sporo uwagi poświęca się rzeźbie przechodzącego przez rzekę.

 

Według tej publikacji Bydgoszcz szczyci się też barami, co wydaje się akurat dla Brytyjczyków ważną informacją - the perfect place for a stag, hen – w tym zdaniu autorzy wskazują, że Bydgoszcz to idealne miejsce na wieczór panieński lub kawalerski. Publikacja informuje też, że można do Bydgoszczy przylecieć nawet za niecałe 18 funtów.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Zawieszenie Portalu Kujawskiego będzie symboliczne, ale zmiany głębsze

  Zgodnie z komunikatem z 10 stycznia w środę 1 lutego zostanie zawieszony Portal Kujawski, nie pojawią się nowe artykuły. Po rozmowie z wieloma środowiskami będzie to zawieszenie symboliczne – 3 dniowe (do 4 lutego), dla pokazania jak poważnego dewastowania rynku medialnego jesteśmy świadkami w Bydgoszczy. Później Portal Kujawski powróci, ale....

 • Urząd Marszałkowski chce zbadać specyfikę eksportową kujawsko-pomorskiego. Tylko czy to jest komukolwiek potrzebne?

  ,,Za pośrednictwem poszczególnych analiz, stanowiących powiązane ze sobą synergiczne opracowania, przedstawić spójny obraz potencjału eksportowego województwa kujawsko-pomorskiego dla wskazanych przez Zamawiającego sektorów gospodarki. Powinny one jednocześnie określić dla przedstawicieli tych sektorów najkorzystniejsze możliwości w kontekście ich ekspansji oraz funkcjonowania na dedykowanych dla ich potencjału zagranicznych rynkach docelowych” - brzmi to trochę jak bełkot, ale to fragment specyfikacji zamówienia, na które Urząd Marszałkowski jest gotów wydać ponad milion złotych.

Wiadomości z regionu