Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy rząd ulży samorządom w utrzymaniu komunikacji miejskiej?

Czy rząd ulży samorządom w utrzymaniu komunikacji miejskiej?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 03 październik 2022 00:17

Wprowadzone w piątek korekty rozkładów komunikacji miejskiej nie są przyjęte przez mieszkańców pozytywnie, ratusz tłumaczy to jednak wzrostem kosztów zarówno paliwa oraz zapowiadanymi wzrostami cen energii elektrycznej. Prezydent Rafał Bruski nie wyklucza nawet, że jak sytuacja się nie ustabilizuje to będą konieczne kolejne cięcia. Podobne problemy mają jednak też inne miasta, w sobotę swoje rozkłady korygował chociażby Poznań, dość niepewna sytuacja może pojawić się w Inowrocławiu, którego tabor opiera się o napęd elektryczny.

W lipcu, gdy doszło do buntu pracowników MZK, ze strony NSZZ Solidarność pojawił się postulat, aby rząd wsparł tarczą antyinflacyjną również spółki komunalne, które póki co były wyłączone z takiego wsparcia. Dyskusję o tym toczyły się w Solidarności już na szczeblu krajowym, z uwagi na fakt, że z identycznym problemem mierzą się też inne polskie miasta.

 

Do tego tematu wracamy w październiku, jak się dowiadujemy w Solidarności rozmowy zbliżają się ku finalizacji, wkrótce strona rządowa ma zaproponować pewne rozwiązania. Najprawdopodobniej będzie zwolnienie lub obniżenie spółek takich jak MZK z VAT-u. Wówczas MZK przy tej samej zapłacie za usługi od ZDMiKP, miałby do dyspozycji więcej środków.

 

Warte obejrzenia

  • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

    Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

  • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

    W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu