Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMniej więcej w połowie października ruszy Park&Ride. W środę radni dopieścili regulamin

Mniej więcej w połowie października ruszy Park&Ride. W środę radni dopieścili regulamin

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 29 wrzesień 2022 10:15

Jak udało nam się ustalić w pierwszej kolejności parking w systemie Park&Ride ma zostać uruchomiony na Osiedlu Leśnym w Lesie Gdańskim przy Myślęcinku – plan jest taki, aby ten parking w systemie Park&Ride ruszył w połowie października. Kolejne parkingi będą uruchamiane systematycznie, ostatni ma wystartować przy ulicy Grudziądzkiej.

Oprócz wspomnianych tych dwóch parkingów planuje się też uruchomić parkingi na Rondzie Kujawskim, Pętli Przylesie w Fordonie i na Węźle Zachodnim przy parafii św. Antoniego.

 

W środę Rada Miasta Bydgoszczy zaktualizowała zasady funkcjonowania tych obiektów. Zmienia się jednak niewiele – dopisano karę w kwocie 100 zł za pozostawienie samochodu ponad dobę oraz za zgubienie biletu parkignowego. Kluczowym elementem Park&Ride jest honorowanie biletów parkingowych w komunikacji miejskiej, czyli korzystający z parkingu przez cały okres parkowania będzie mógł jeździć komunikacją miejską bez dodatkowej opłaty. Przy ulicy Grudziądzkiej pierwsza godzina parkowania będzie nadal kosztować 3,80 zł (dla dwóch osób w komunikacji miejskiej) za pierwszą godzinę. 9-godzinne parkowanie to koszt 36,50 zł. Od 9 godziny do 24 godziny parkowania opłata się już nie zmienia. Na pozostałych parkingach pierwsza godzina będzie kosztować 6 zł, natomiast 9-24 godzin 12 zł.

 

Druga zmiana jaką wprowadzili wczoraj radni, to przyjęcie osobnej taryfy dla sobót i niedziel dla wszystkich pięciu parkingów – pierwsza godzina kosztować będzie 3,80 zł, natomiast od 9-24 godzin 12 zł.


Radni PiS wskazywali na sesji obawy, iż pusty parking sąsiadujący z Park&Ride (parking piętrowy oddany już w wakacje) jest w dużej mierze pusty, stąd też zdaniem radnego Pawła Bokieja mało jest prawdopodobne, że w weekendy gdy na tamtym parkingu można parkować za darmo, ktoś będzie płacił za parkowanie na Park&Ride.

 

- Wybudowaliśmy tę inwestycję nie na tę kadencję, ale na kilkadziesiąt lat – oceniła przewodnicząca Rady Miasta Monika Matowska, w której opinii z czasem system powinien się przyjąć. Prezydent Rafał Bruski wcześniej wskazał, że parking prywatny piętrowy przy pomniku Kazimierza Wielkiego początkowo też świecił pustkami, a dzisiaj są momenty, gdy nie ma na nim wolnych miejsc.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

  W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

  Etykiety: kolej
 • 154 mln zł to pierwsze podsumowanie Finału WOŚP

  Na koniec niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała, że udało się zebrać podczas 31. Finału ponad 154 mln i 606 tys. zł – jest to kwota o ponad 18 mln większa niż bilans zamknięcia ubiegłorocznego finału, zatem można mówić o nowym rekordzie. Oczywiście to nie koniec, bo wciąż środki spływają, trwa też jeszcze wiele aukcji, zatem na pewno ta kwota będzie ostatecznie znacznie wyższa.

Wiadomości z regionu