Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWydano decyzję środowiskową dla modernizacji inowrocławskiego węzła środowiskowa

Wydano decyzję środowiskową dla modernizacji inowrocławskiego węzła środowiskowa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 26 wrzesień 2022 17:32

W pierwszej połowie września Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy wydała decyzję środowiskową dla modernizacji ,,magistrali węglowej” na obszarze Inowrocławia, ale nie tylko – dokładniej mowa o LCS Inowrocław. Jest to może niespecjalnie głośna, ale robiąca wrażenie inwestycja.

LCS, czyli Lokalne Centrum Sterowania, oznacza iż mamy do czynienia z fragmentem linii kolejowej nr 131, zbudowanej w latach 30. jako Magistrala Węglowa, zarządzanym przez centrum sterowania w Inowrocławiu. To obszar od Złotnik Kujawskich do Dąbia nad Nerem (województwo wielkopolskie) – łącznie około 112 km. Modernizacja zakłada modernizację torów do prędkości przynajmniej 140 km/h, odcinek Jaksice – Złotniki Kujawski projektowany jest pod 200 km/h. Od Inowrocławia do Złotnik Kujawskich, a dalej Nowej Wsi Wielkiej planuje się też dobudowę dwóch dodatkowych torów – łącznie będą cztery tory, aby odseparować ruch towarowy od pasażerskiego. Inwestycja zakłada też przebudowę 12 stacji kolejowych w tym: Piotrkowa Kujawskiego, Chełmc w gminie Kruszwica, Inowrocław Rąbinek, Jaksic i Złotnik Kujawskich.

 

Inwestycja zakładała zakończenie etapu formalnego w 2022 roku, jeżeli opisywana wyżej decyzja środowiskowa się uprawomocni, to uda się w tym terminie ten etap zakończyć. Prace budowlane planuje się skończyć do końca 2026 roku.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu