Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadni zebrali się po wakacjach w trybie pilnym

Radni zebrali się po wakacjach w trybie pilnym

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 23 wrzesień 2022 19:24

W piątek w trybie nadzwyczajnym zebrała się Rada Miasta Bydgoszczy, była to pierwsza sesja plenarna od końcówki czerwca. Radni na tym posiedzeniu podjęli techniczną, ale istotną dla wielu mieszkańców. Chodzi o uruchomienie środków na dodatki węglowe dla mieszkańców.

Dodatki węglowe wprowadziła ustawa, zobowiązując samorządy do ich wypłaty, ale z finansowania z budżetu państwa. Urzędnicy ratusza w ostatnim czasie przyjmowali te wnioski, w rezultacie dowiedzieliśmy się, że bydgoszczanie zawnioskowali o około 19 mln zł dotacji. Wojewoda pod koniec tygodnia przekazał Bydgoszczy 14 mln zł. Radni w piątek zadekretowali w dokumentach budżetowych, że do miasta wpłynie kwota 19 mln zł. Radni bez większej dyskusji przegłosowali zmianę w budżecie.

 

W środę ratusz rozpoczął też przyjmowanie wniosków o dodatki dla opalających domy pelletem, drewnem, gazem LPG oraz opałem – wydatki mogą wynosić od 500 zł do 3 tys. zł.

 

Pierwszą powakacyjną sesję planową Rada Miasta Bydgoszczy zaplanowała na najbliższą środę.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

  W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

  Etykiety: kolej
 • 154 mln zł to pierwsze podsumowanie Finału WOŚP

  Na koniec niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała, że udało się zebrać podczas 31. Finału ponad 154 mln i 606 tys. zł – jest to kwota o ponad 18 mln większa niż bilans zamknięcia ubiegłorocznego finału, zatem można mówić o nowym rekordzie. Oczywiście to nie koniec, bo wciąż środki spływają, trwa też jeszcze wiele aukcji, zatem na pewno ta kwota będzie ostatecznie znacznie wyższa.

Wiadomości z regionu