Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy PESA zdominuje berlińskie InnoTrans jak gdańskie TRAKO?

Czy PESA zdominuje berlińskie InnoTrans jak gdańskie TRAKO?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 20 wrzesień 2022 00:55
Czy PESA zdominuje berlińskie InnoTrans jak gdańskie TRAKO? Archiwum 2021

Za kilka dni minie rok targów TRAKO w Gdańsku, które można nieskromnie podsumować zdominowała bydgoska PESA prezentując prototyp lokomotywy wodorowej. Pojazd przez kolejne miesiące przeszedł spore modernizację, dzisiaj będzie prezentowany w Berlinie na rozpoczynających się InnoTrans.

PESA technologie wodorowe wdraża w bliskiej współpracy z PKN Orlen, w tej sprawie już dłuższy czas temu podpisano list intencyjny, mówić możemy o strategicznej współpracy obu tych podmiotów. Pierwsze próby zmodernizowanej SM42-6Dn miały wykazać udźwig pojazdu na poziomie 3200 ton. Większe testy zaplanowano na końcówkę września.

 

Dzisiaj pierwszy raz po pandemii odbywają się w Berlinie targi InnoTrans, jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych na świecie. Po południu PESA razem z PKN Orlen zaprezentują lokomotywę SM42-6Dn wraz z mobilną stacją do ładowania wodoru. Do sprawy wrócimy po południu chcąc pokazać Państwu wydarzenia ze stolicy Niemiec.

 

Tak wyglądała ubiegłoroczna prezentacja na TRAKO:

 

Nasz materiał z TRAKO obejrzało blisko 90 tys. osób.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu