Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Łodzi udało się uniknąć strajku w komunikacji miejskiej, ale bilety podrożeją po raz drugi w tym roku

W Łodzi udało się uniknąć strajku w komunikacji miejskiej, ale bilety podrożeją po raz drugi w tym roku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 18 wrzesień 2022 17:44
W Łodzi udało się uniknąć strajku w komunikacji miejskiej, ale bilety podrożeją po raz drugi w tym roku Fot: UMŁ

7 września odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Łodzi poświęcona groźbą strajku kierowców i motorniczych łódzkiego MPK. Sytuacja była dość podobna do tej z Bydgoszczy z przełomu czerwca i lipca. W Łodzi udało się jednak dojść do kompromisu zanim doszło do zatrzymania komunikacji zbiorowej, ale też nie za darmo.

Władze Łodzi zgodziły się na podwyżki od września w kwocie 340 zł. Na nadzwyczajnej sesji głosowano jednak jako skutek tej podwyżki, podniesienie cen biletów o około 10%. Najtańszy bilet jednorazowy wzrośnie od 1 października z 4 zł do 4,40 zł – do tej pory jest to bilet 20 minutowy, od października ma być tymczasowo 40 minutowym. Z kolei bilet 40 minutowy stanie się godzinnym, ale kosztować będzie więcej – 5,60 zł. Sieciówka kosztować będzie 168 zł. Jest to druga podwyżka cen łódzkich biletów w tym roku. Pasażerowie w zamian nie otrzymają jednak większej częstowości kursów.

 

W porównaniu z bydgoskimi cenami łódzkie stawki są odczuwalnie wyższe.

 

Warte obejrzenia

  • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

    Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

  • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

    W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu