Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKolejne bulwary dostają nowego blasku

Kolejne bulwary dostają nowego blasku

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 18 wrzesień 2022 00:55

Kilka tygodni temu rozpoczęły się pracę na liczącym około 300 metrów odcinku bulwarów nad Brdą od Mostu Bernardyńskiego do ulicy Uroczej. Idąc po drugiej (południowej) stronie Brdy, możemy zobaczyć pierwsze efekty prac – czyli utwardzanie nabrzeża.

Według opinii wyrażanych przez bydgoszczan w konsultacjach społecznych, rewitalizacja terenów nad wodą powinna być priorytetem dla władz miasta. W planach inwestycyjnych na ten odcinek jest też utworzenie parkingu dla rowerów oraz miejsc do cumowania mniejszych jednostek pływających. Wykonawcą inwestycji jest firma Kormost, koszt zadania to 8,4 mln zł, część kosztów pokryje Unia Europejska.

 

 

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu