Jesteś tutaj: HomeBydgoszczFlisek może być perełką, jeżeli tylko dobrze się go zagospodaruje

Flisek może być perełką, jeżeli tylko dobrze się go zagospodaruje

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 15 wrzesień 2022 19:44

Flis to jeden z dopływów Brdy, może sprawiać wrażenie niepozornego, przecina on bowiem m.in. ulicę Grunwaldzką, ale z racji tego, że biegnie podziemnym kanałem mało kto o tym wie. Rzeka zaczyna się w okolicach Osówca, spory fragment ma na Osowej Górze i Flisach (nazwa dzielnicy skąd się przecież bierze), gdzie prezentuje się też najbardziej malowniczo.

Jak spojrzyjmy na mapę to Flis biegnie na sporym fragmencie równolegle do Kanału Bydgoskiego. Na Flisach rzeka Flis znajduje się pomiędzy ulicą Mińską i linią kolejową, obszar pomiędzy Flisem i linią kolejową nr 18 w praktycznie jest wyspą Co prawda na wysokości ulicy Wodnej znajduje się kładka, po której przejechać mogą samochody, ale jak ustaliliśmy jest ona samowolą. Formalnie zatem na ten obszar drogi nie ma. W planach miasta jest budowa mostu oddalonego kilkadziesiąt metrów na zachód od istniejącej przeprawy. W okolicach tej niezalegalizowanej przeprawy mamy jednak dość malownicze miejsca, które tylko aż się proszą, aby zagospodarować je na przestrzeń rekreacyjną.

 

 

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Sejmik uczcił uchwałą zapomnianego noblistę ze Strzelna

  W 1907 roku nagrodę Nobla z dziedziny fizyki uzyskał Albert Michelson, który urodził się w 1852 roku w Strzelnie, wówczas będącego częścią Prus. Gdy miał trzy lata jego rodzina wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych i to temu krajowi przypisuje się jego Nobla, choć Albert Michelson przez całe życie podkreślał swoje związki z Polską i gdy przychodziło mu wypełniać dokumenty, jako miejsce urodzenia podawał Polskę (formalnie wówczas nieistniejącą).

 • RDOŚ wydał decyzję środowiskową dla zachodniego odcinka drogi ekspresowej S-10

  Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję środowiskową dla odcinka Bydgoszcz – Wyrzysk drogi ekspresowej S-10 – to ważna dla regionu droga, która skomunikuje nas sprawniej ze Szczecinem i Gorzowem Wielkopolskim.. Decyzja środowiskowa to ważny moment procedury formalnej, ale trzeba pamiętać, że nie jest ona prawomocna.

Wiadomości z regionu