Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPod Emilianowem odbyła się akcja sadzenia drzew. Zasadzono tysiąc nowych drzew

Pod Emilianowem odbyła się akcja sadzenia drzew. Zasadzono tysiąc nowych drzew

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 13 wrzesień 2022 14:36
Pod Emilianowem odbyła się akcja sadzenia drzew. Zasadzono tysiąc nowych drzew Fot: PSSE

W piątek 9 września z inicjatywy Specjalnej Pomorskiej Strefy Ekonomicznej posadzono na terenie Leśnictwa Żółwin, w Nadleśnictwie Bydgoszcz tysiąc drzew w ramach inicjatywy ,,Strefa Dobrego Klimatu”. Akcja odbyła się we współpracy z Lasami Państwowymi.

W miniony piątek nowe pokolenie lasu pomogli nam posadzić nasi Goście z Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Ich biznesowi Partnerzy. Byliśmy pod wrażeniem zaangażowania i serca , które każdy włożył w sadzenie jarząbów, świerków, lip, klonów, grabów i wielu innych gatunków - informuje w mediach społecznościowych Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu.

 

Na terenie Leśnictwa Żółwin planuje się budowę terminalu intermodalnego Bydgoszcz-Emilianowo, a być może także logistycznej infrastruktury towarzyszącej, co może się wiązać z koniecznością wylesienie części obszaru, dlatego odpowiedzialne podejście wymaga posadzenia nowych drzew.

 

 

Warte obejrzenia

 • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

  Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Mniej dzieci w małżeństwach, więcej w związkach nieformalnych

  Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o polskich rodzinach pozyskane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego (dane na 31 marca 2021 roku). Pokazują one spadek liczby rodzin co wynika z tendencji wyludniania się polski, coraz mniej jest jednak też tradycyjnych rodzin opartych o związek małżeństwa, przybywa natomiast nieformalnych związków. Przyglądamy się danym dla Polski oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

 • Wydawanie przez samorządy swoich mediów narusza unijną praworządność

  Należy stwierdzić, że nie jest zgodne z prawem Unii Europejskiej i Rady Europy wydawanie gazet samorządowych. Zarówno art. 11 Karty, jak i art. 10 Konwencji stanowią, że na wolność wypowiedzi składa się prawo każdego do otrzymywania informacji lub idei bez ingerencji władz publicznych. Potwierdza to również przedstawione orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze Krzysztof Januszkiewicz w artykule naukowym opublikowanym na łamach ,,Samorządu Terytorialnego”. Wywód dotyczy wydawania przez samorządy tytułów, które nie są typowymi biuletynami. Taka sytuacja zachodzi w Bydgoszczy w przypadku ratuszowego ,,Bydgoszcz Informuje”.

Wiadomości z regionu