Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZablokowali ruch na Jagiellońskiej – upominali się o klimat. Sąd uniewinnił uczestnika tego zajścia

Zablokowali ruch na Jagiellońskiej – upominali się o klimat. Sąd uniewinnił uczestnika tego zajścia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 14 wrzesień 2022 00:17

26 lutego 2021 roku grupa aktywistów utożsamiających się z ruchem dla klimatu Extinction Rebelion położyła się na dwóch pasach ruchu ulicy Jagiellońskiej nieopodal Urzędu Wojewódzkiego. Ich zgromadzenie nie było w żaden sposób zgłoszone. Po około dziesięciu minutach na miejsce dotarła policja, która siłą usunęła manifestujących z jezdni.

Blokadę aktywiści Extinction Rebelion, wspierani przez działaczy KOD-u, zorganizowali w godzinach szczytu komunikacyjnego, co wywołało poważne utrudnienia w ruchu drogowym. Podobne akcje tego samego dnia odbyły się w Warszawie i we Wrocławiu.

 

Policja usunęła blokadę z użyciem środków przymusu bezpośredniego, jednocześnie skierowano przeciwko kilkunastu uczestnikom tego zdarzenia wniosku do sądu ukaranie. Sąd w trybie nakazowym ukarał wszystkie te osoby karą nagany. Z takim ukaraniem nie zgodził się lider bydgoskiego KOD-u Karol Słowiński, który jako jedyny się od tego wyroku nakazowego odwołał. Sąd Rejonowy oddalił w I instancji jego odwołanie, ale już Sąd Okregowy w II instancji we wtorek (13 września) uniewinnił Słowińskiego. Sam zainteresowany informuje nas, że rozważa teraz skierowanie skarg przeciwko działalności policji, bowiem jedna z młodych osób usunięta siłą, miała poważnie ucierpieć.

 

Tak wyglądała tamta blokada:

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu