Jesteś tutaj: HomeBydgoszczStawki za prąd dla Bydgoszczy i jej sąsiadów mogą wzrosnąć prawie 6-krotnie!

Stawki za prąd dla Bydgoszczy i jej sąsiadów mogą wzrosnąć prawie 6-krotnie!

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 08 wrzesień 2022 12:32
Stawki za prąd dla Bydgoszczy i jej sąsiadów mogą wzrosnąć prawie 6-krotnie! Fot: Petr Kovar

W 2022 roku Bydgoszcz za energię elektryczną płaci Enea w przedziale 646 – 690 zł za MWh. Dzisiaj nastąpiło otwarcie ofert w przetargu na dostawę energii elektrycznej w 2023 roku – jedyną ofertę złożyła Enea w przedziale od 2,8 tys. do 3,4 tys. zł za MWh. Jeżeli te stawki zostaną przyjęte to oznacza to wzrost opłat ponad pięciokrotny, a w takim wypadku niemal pewne będzie szukanie daleko idących oszczędności.

Najtańszy pakiet Enea zaoferowała na oświetlenie ulic 2,8 tys. zł za MWh, pozostałe pakiety oscylują już w okolicach 3,4 tys. zł za MWh. Bydgoszcz ogłosiła przetarg w ramach Bydgoskiej Grupy Zakupowej, są to zatem stawki także dla spółek komunalnych oraz gmin ościennych. Samo grupowe podejście do zakupów sprawia, że udaje się uzyskiwać lepsze stawki. Trudno zatem sobie wyobrażać jakie byłyby oferty, gdyby Bydgoszcz do tego postępowania przystąpiła samodzielnie.

 

Bydgoska Grupa Zakupowa na to zamówienie chciała przeznaczyć blisko 133 mln zł, prognozując wzrost cen. Wartość zaproponowanych ofert to 250 mln zł.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

  W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

  Etykiety: kolej
 • 154 mln zł to pierwsze podsumowanie Finału WOŚP

  Na koniec niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała, że udało się zebrać podczas 31. Finału ponad 154 mln i 606 tys. zł – jest to kwota o ponad 18 mln większa niż bilans zamknięcia ubiegłorocznego finału, zatem można mówić o nowym rekordzie. Oczywiście to nie koniec, bo wciąż środki spływają, trwa też jeszcze wiele aukcji, zatem na pewno ta kwota będzie ostatecznie znacznie wyższa.

Wiadomości z regionu