Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNajprawdopodobniej najniższe bezrobocie już za nami

Najprawdopodobniej najniższe bezrobocie już za nami

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 08 wrzesień 2022 10:02
Najprawdopodobniej najniższe bezrobocie już za nami Fot: Bartosz Bieliński

Stopa bezrobocia w Bydgoszczy na poziomie 2,1% to można powiedzieć historyczny rekord – najprawdopodobniej jednak doszliśmy już do punktu dolnego, a teraz przed nami gorsze miesiące, choć nie muszą być to duże i radykalne wzrosty.

Pod koniec czerwca w Bydgoszczy mieliśmy 3.477 zarejestrowanych bezrobotnych, co jest najniższym wskaźnikiem w historii (od momentu prowadzenia statystyk). W lipcu liczba ta wzrosła o 19, sierpień podtrzymał tendencję wzrostową o kolejne 31. Zwiększenie liczby osób bez pracy o 50 osób co prawda z punktu widzenia bydgoskiego rynku pracy jest nieznaczne, ale zważywszy na to, że wchodzimy w jesień, która zawsze bywała mniej korzystna dla rynku pracy od loty. Wiele firm obawia się też dekoniunktury spowodowanej wysoką inflacją i skutkami wojny na Ukrainie, stąd też przed nami trudniejsze miesiące. Trudno jednak prognozować jednak jakie będą skutki tej koniunktury dla działających w Bydgoszczy firm.

 

Przez ostatnie 12 miesięcy, liczba zarejestrowanych bezrobotnych w Bydgoszczy spadła o ponad 1,7 tys. osób. Być może przewidywana dekoniunktura nie będzie aż tak dotkliwa i mimo wszystko wzrosty w najbliższym roku będą niższe od tej liczby.

 

Trzeba też pamiętać, że bezrobocie na poziomie 2,1% wcale nie jest korzystne dla gospodarki, bowiem tak niskie bezrobocie wywołuje problemy związane z brakami kadrowymi.

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Sejmik uczcił uchwałą zapomnianego noblistę ze Strzelna

  W 1907 roku nagrodę Nobla z dziedziny fizyki uzyskał Albert Michelson, który urodził się w 1852 roku w Strzelnie, wówczas będącego częścią Prus. Gdy miał trzy lata jego rodzina wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych i to temu krajowi przypisuje się jego Nobla, choć Albert Michelson przez całe życie podkreślał swoje związki z Polską i gdy przychodziło mu wypełniać dokumenty, jako miejsce urodzenia podawał Polskę (formalnie wówczas nieistniejącą).

 • RDOŚ wydał decyzję środowiskową dla zachodniego odcinka drogi ekspresowej S-10

  Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję środowiskową dla odcinka Bydgoszcz – Wyrzysk drogi ekspresowej S-10 – to ważna dla regionu droga, która skomunikuje nas sprawniej ze Szczecinem i Gorzowem Wielkopolskim.. Decyzja środowiskowa to ważny moment procedury formalnej, ale trzeba pamiętać, że nie jest ona prawomocna.

Wiadomości z regionu