Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMAE Multimedia Art & Education przygotuję interaktywną wystawę Młyn Maszyna

MAE Multimedia Art & Education przygotuję interaktywną wystawę Młyn Maszyna

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 09 wrzesień 2022 07:02
MAE Multimedia Art & Education przygotuję interaktywną wystawę Młyn Maszyna Wizualizacja

W lipcu przyszłego roku udostępniona dla zwiedzających ma być wystawa Młyn Maszyna w Młynach Rothera, której zadaniem w oparciu o nowoczesne formy przekazu, pokazywać jak funkcjonował kiedyś w tym miejscu młyn zbożowy. Będzie to instalacja o charakterze popularnonaukowym.

- Jesteśmy po wyborze oferty, która wpłynęła do nas w przetargu. Zadaniem oferentów było przygotowanie wizualizacji jednego ze stanowisk z wystawy, jednego eksponatu. Wybraliśmy eksponat, który był bardzo skomplikowany w swojej postaci – wyjaśnia specjalistka w Młynach Rothera ds. programowych Sylwia Mularczyk.

 

Chodziło o dość sporej wielkości układ do przenoszenia ziarna i plewa. Najlepszą propozycję opracowała gdańska firma MAE Multimedia Art & Education, która ma na swoim koncie realizacje m.in. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, czy w Muzeum Śląskim w Katowicach. Wizualizacja konkursowa przedstawia przezroczystą instalację, chodzi bowiem o to, aby użytkownik mógł zobaczyć dokładnie jakie procesy mechaniczne dzieją się wewnątrz.

 

 


- Ta piękna sala, która była częścią historycznego młyna, która była wypełniona po brzegi maszynami, które tutaj działały i we współpracy z pozostałymi przestrzeniami tego młyna tworzyły mąkę, poprzez ruch skoordynowany i zgrany. My inspirując się tym bierzemy elementy tych mechanizmów i będziemy je w nowoczesny sposób, bardziej przystępny dla zwiedzających pokazywać w postaci interaktywnych eksponatów – opowiada Agata Pasternak z gdańskiej firmy.

 

Łącznie Młyn Maszyna będzie się składać z 16 instalacji.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

  W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

  Etykiety: kolej
 • 154 mln zł to pierwsze podsumowanie Finału WOŚP

  Na koniec niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała, że udało się zebrać podczas 31. Finału ponad 154 mln i 606 tys. zł – jest to kwota o ponad 18 mln większa niż bilans zamknięcia ubiegłorocznego finału, zatem można mówić o nowym rekordzie. Oczywiście to nie koniec, bo wciąż środki spływają, trwa też jeszcze wiele aukcji, zatem na pewno ta kwota będzie ostatecznie znacznie wyższa.

Wiadomości z regionu