Jesteś tutaj: HomeBydgoszczFake news: Polskie dzieci mniejszością w bydgoskich szkołach

Fake news: Polskie dzieci mniejszością w bydgoskich szkołach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 08 wrzesień 2022 07:08

Po internecie krąży fake news, że w jednej z bydgoskich szkół na 20 dzieci w klasie, tylko 4 mają obywatelstwo polskie. Nikogo nie powinno dziwić, że tę informację wykorzystują politycy, którzy straszą Polaków ,,ukranizacją Polski”. W tej sprawie jednak najbardziej bulwersujące jest to, że za puszczeniem tego fake newsa stoi osoba uważająca się za historyka, jednocześnie nazywająca się dziennikarzem.

 

,,Mój syn stał się w 4 klasie mniejszością narodową. Na 20 dzieci 4 to Polacy. Się porobiło” - napisał na Twitterze Krzysztof Drozdowski. Wpis wywołał dużą burzę, czego autor musiał się spodziewać – środowiska, które żyją narracją populistycznego parlamentarzysty Grzegorza Brauna, iż Ukraińcy nie są uchodźcami, ale przesiedleńcami, w celu zdominowania Polski, dostali w tym wpisie potwierdzenia dla swojej teorii. Większość internautów krytykowała jednak Drozdowskiego, wśród nich znalazł się znany jezuita o. Grzegorz Kramer.

 

Wszystko okazało się jednak zmyśloną historią, jak dowiadujemy się w ratuszu nie ma sytuacji w bydgoskich szkołach, aby Ukraińcy stanowili w danej klasie większość. Zdarzają się sytuację, gdy klasa ma 50% na 50%, ale to tylko za zgodą rodziców. Drozdowski swój wpis natomiast usunął.

 

 

Ta sprawa jest skandaliczna z dwóch powodów, publikowanie nieprawdy wizerunkowo jest niedopuszczalne dla historyków (jak bowiem wierzyć w treści historyczne Drozdowskiego, skoro w mediach społecznościowych pisze nieprawdę), a tym bardziej dla osób mieniących się dziennikarzami (publikuje artykuły na stronie tygodnikbydgoski.pl – pod tym adresem swego czasu twierdził, że np. zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik na terenie Urzędu Miasta zbierał podpisy na kandydaturę Rafała Trzaskowskiego, co byłoby naruszeniem prawa. Sprawę zbadała prokuratura i nie stwierdziła takiej sytuacji).

 

Gdzie są podpisy?

Drozdowski oprócz tej aktywności działa też politycznie, w 2019 roku był liderem kujawsko-pomorskiej listy Konfederacji do Parlamentu Europejskiego. Wówczas zainaugurował w Bydgoszczy obywatelski projekt ustawy Bydgoszcz bez LGBT, do dzisiaj jednak nie wyjaśnił co zrobił z podpisami. Na pewno nie trafiły one do Biura Rady Miasta. Mowa o podpisach zawierających dane dane wrażliwe jak nr PESEL i adres zamieszkania.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

  W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

  Etykiety: kolej
 • 154 mln zł to pierwsze podsumowanie Finału WOŚP

  Na koniec niedzieli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała, że udało się zebrać podczas 31. Finału ponad 154 mln i 606 tys. zł – jest to kwota o ponad 18 mln większa niż bilans zamknięcia ubiegłorocznego finału, zatem można mówić o nowym rekordzie. Oczywiście to nie koniec, bo wciąż środki spływają, trwa też jeszcze wiele aukcji, zatem na pewno ta kwota będzie ostatecznie znacznie wyższa.

Wiadomości z regionu