Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMZK ma nowego prezesa

MZK ma nowego prezesa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 06 wrzesień 2022 12:14

Rada Nadzorcza Miejskich Zakładów Komunikacyjnych na funkcję prezesa powołała Piotra Szałkowskiego, który zastąpi Andrzeja Wadyńskiego, który z kolei już w czerwcu podał się do dymisji, ale obowiązki pełnił do czasu wyłonienia nowego prezesa. Szałkowski obowiązki prezesa przejmie 1 października.

Piotr Szałkowski pracuje jako jeden z kierowników w MZK, firma jest mu zatem znana. Rada Nadzorcza w sierpniu poprosiła zainteresowanych kandydatów objęciem funkcji prezesa o opracowanie koncepcji restrukturyzacji i wyjścia MZK na prostą. Ich pomysły były kluczowym elementem przy wyborze. Uznano, że wizja Szałkowskiego będzie dla MZK najlepsza.

 

O funkcję prezesa ubiegali się też: Piotr Bojar, pracownik naukowy Bydgoskiej Szkoły Wyższej oraz dyrektor w spółce Tramwaj Fordon oraz Jacek Szemraj, dyrektor w Przedsiębiorstwie Komunikacji Autobusowej w Gdyni.

 

Do pierwszych zadań nowego prezesa będzie należeć zatwierdzenie regulaminu ustalania płac dla załogi, który wypracowywany jest przy udziale NSZZ Solidarność. Celem tego regulaminu, którego powstanie było elementem porozumienia z początku lipca, jest ustalenie transparentnych zasad jak kreowane będą wynagrodzenia załogi w przyszłości.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Portal chwilowo zawieszony

  1 i 2 lutego nie pojawią sie żadne nowe treści na Portalu Kujawskim.  W ten sposób chcemy pokazać jakim zagrożeniem dla lokalnych mediów jest wydawanie przez Urząd Miasta Bydgoszczy swoich mediów, które nie muszą się liczyć z rachunkiem ekonomicznym. Bez prywatnych mediów, czytelnicy będą skazani jedynie na przekaz kreowany przez polityków, bez poruszania dla nich niewygodnych kwestii.

 • Kolej odzyskała pasażerów po pandemii

  W roku 2022 zniesiony został stan zagrożenia epidemicznego, jednocześnie wzrost cen paliwa spowodowany wojną na Ukrainie sprawił, że część osób zdecydowało się na podróżowanie transportem zbiorowym. Urząd Transportu Cywilnego podsumował 2022 rok w przewozach – był on pod względem liczby pasażerów lepszy od 2019 roku, czyli ostatniego przed pandemią

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu