Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoscy studenci wygrali Cyberiadę. Stworzyli grę o przygodach psa

Bydgoscy studenci wygrali Cyberiadę. Stworzyli grę o przygodach psa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 05 wrzesień 2022 12:53

Opracowania biznesowe skazują, że Bydgoszcz należy do polskich zagłębiów nowoczesnych technologii (mamy najwięcej pracowników w IT w północnej części kraju). Ostatnio bydgoski zespół ,,tooManyDogs Dev” wygrał na Politechnice Ogólnopolskie Mistrzostwa w Projektowaniu Gier Komputerowy Cyberiada. To wielkie wyróżnienie dla tego zespołu, ale też otwarcie nowych możliwości dalszego rozwoju.

 

Wspomniany zespół tworzą studenci informatyki z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego: Ekaterina Smirnova, Oskar Bieńko, Julia Cieślicka, Bartosz Przybyłek, Daniil Skrendo, Bartosz Budka, opiekę nad nim sprawowała pracowniczka naukowa UKW Adrianna Piszcz.

 

W dniach 2-4 września do Warszawy zjechało się 10 najlepszych zespół, najpierw jednak przez 9 miesięcy odbywały się ogólnopolskie eliminację. Bydgoski zespół musiał najpierw zatem zakwalifikować się do tej dziesiątki, a potem pokazać, że jest najlepszy.

 

Wygrana drużyny to zwieńczenie ich systematycznej i ciężkiej pracy nad grą główną, ale także comiesięczne zadania, udział w warsztatach, konsultacjach, wyprawach edukacyjnych oraz kwalifikacyjnych, podczas których studenci brali udział w gamejamach i tworzyli krótsze gry na zadany temat w czasie 24 godzin – informuje Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. Zwiastun gry stworzonej przez bydgoski zespół:

 

 

Grę Laika: A Space-Dog Odyssey o przygodach psa na obcech planecie można pobrać bezpłatnie: https://bartoszp91.itch.io/laika

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Sejmik uczcił uchwałą zapomnianego noblistę ze Strzelna

  W 1907 roku nagrodę Nobla z dziedziny fizyki uzyskał Albert Michelson, który urodził się w 1852 roku w Strzelnie, wówczas będącego częścią Prus. Gdy miał trzy lata jego rodzina wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych i to temu krajowi przypisuje się jego Nobla, choć Albert Michelson przez całe życie podkreślał swoje związki z Polską i gdy przychodziło mu wypełniać dokumenty, jako miejsce urodzenia podawał Polskę (formalnie wówczas nieistniejącą).

 • RDOŚ wydał decyzję środowiskową dla zachodniego odcinka drogi ekspresowej S-10

  Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję środowiskową dla odcinka Bydgoszcz – Wyrzysk drogi ekspresowej S-10 – to ważna dla regionu droga, która skomunikuje nas sprawniej ze Szczecinem i Gorzowem Wielkopolskim.. Decyzja środowiskowa to ważny moment procedury formalnej, ale trzeba pamiętać, że nie jest ona prawomocna.

Wiadomości z regionu