Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa budowie osiedla Urzecze praca wre. Zmienia się krajobraz kolejnego obszaru nad Brdą

Na budowie osiedla Urzecze praca wre. Zmienia się krajobraz kolejnego obszaru nad Brdą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 02 wrzesień 2022 00:44

Przez lata krajobraz nad Brdą wzdłuż Królowej Jadwigi stanowił Muzeum Fotografii związane z Wyższą Szkołą Gospodarki, wraz przyległym parkingiem. Na początku ubiegłego roku budynek muzeum stał się historią, a teren przejął developer planujący wybudować tutaj apartamentowce. Przez ostatnie tygodnie mogliśmy obserwować dość intensywne prace w tym miejscu.

 

W nazwie inwestycji pojawia się słowo ,,osiedle”, mówimy bowiem o zespole kilku budynków oraz nad samą rzekę teren rekreacyjny, który będzie zagospodarowany przez miasto, jako przestrzeń publiczna. Autorem koncepcji ,,Urzecza” jest architekt Mateusz Kluczek z pracowni Atelier.

 

 

 

 

 

 

 

Dla wyjaśnienia – Muzeum Fotografii wraz z dawną Akademicką Przestrzenią Kulturalną przeniosły się na Wyżyny, na ulicę Karpacką 52.

 

Wizualizacja:

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • NIK: Województwo Kujawsko-Pomorskie i Toruń zaniżały w dokumentach zadłużenie

  W czwartek Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport poświęcony nadzorowi właścicielskiemu nad spółkami należącymi do kujawsko-pomorskich samorządów. Jednym z celów tej kontroli było zwiększenie transparentności dotyczącej realnego długu publicznego, bowiem w szczególności Samorząd Województwa od wielu lat prowadzi politykę przerzucania długów na spółki sobie podległe. Kontrolę przeprowadzono w bliskiej współpracy z Regionalną Izbą Obrachunkową.

 • Bruksela zatwierdziła nowy program operacyjny dla kujawsko-pomorskiego

  Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza – taką nazwę nosi dokument, w ramach którego do 2030 roku kujawsko-pomorskiego otrzyma 1.836 mld euro na inwestycje. Będzie to trzeci duży program operacyjny dla województwa, w historii naszej przynależności do Unii Europejskiej.

Wiadomości z regionu