Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWojciech O. po raz kolejny w areszcie. Wyprowadzili go antyterroryści

Wojciech O. po raz kolejny w areszcie. Wyprowadzili go antyterroryści

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 29 sierpień 2022 15:44

W niedzielę policjanci z wykorzystaniem sprzętu taktycznego zatrzymali w jednej z gospód w okolicach Grunwaldu zatrzymała patostreamera Wojciecha O. Przeciwko niemu za aktywność w Bydgoszczy toczą się dwa postępowania – przed sądem w Bydgoszczy i w Kaliszu. Do zatrzymania Wojciecha O. doszło podczas spotkania liderów tzw. Kamractwa, które jedyne legalnie zarejestrowane struktury ma właśnie w Bydgoszczy.

 

Jest to trzecie zatrzymanie Wojciecha O. w ostatnich miesiącach. Najpierw miało ono miejsce w listopadzie 2021 roku po ekscesach w Kaliszu, gdzie doszło do spalenia Statutów Kaliskich i antyżydowskich wystąpień. Po kilku tygodniach Wojciech O. został zwolniony za poręczeniem. Ostatnio kaliska prokuratura postawiła mu zarzuty dotyczące tych ekscesów, jednocześnie stawiając mu zarzut napaści na białoruskiego opozycjonistę w Bydgoszczy pod koniec maja 2021 roku oraz chwalenie się tym czynem na patostreamie w internecie, w czasie którego dochodziło do nawoływania do nienawiści.

 

W styczniu Wojciech O. na płycie Starego Rynku w Bydgoszczy groził parlamentarzystom śmiercią, z tego powodu został zatrzymany kolejny raz, wówczas w areszcie spędził kilka miesięcy, później areszt został zastąpiony dozorem policyjnym.

 

W niedziele na Polach Grunwaldzkich odbył się zlot kamractwa, w czasie tego zdarzenia jak wynika z relacji, Wojciech O. miał w obecności małoletnich nawoływać do nienawiści wobec Żydów i Ukraińców. Jeszcze tego samego dnia z użyciem uzbrojonych jednostek policji został zatrzymany. Śledczy nie ujawniali jeszcze powodów zatrzymania, jedynie potwierdzają ten fakt.

 

Aktualizacja:

Sąd w Ostródzie zdecydował, że nie zastosuje tymczasowego aresztu wobec Wojciecha O. Prokuratura chce się odwołać od tej decyzji do sądu wyższej instancji.

Warte obejrzenia

 • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

  Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Mniej dzieci w małżeństwach, więcej w związkach nieformalnych

  Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o polskich rodzinach pozyskane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego (dane na 31 marca 2021 roku). Pokazują one spadek liczby rodzin co wynika z tendencji wyludniania się polski, coraz mniej jest jednak też tradycyjnych rodzin opartych o związek małżeństwa, przybywa natomiast nieformalnych związków. Przyglądamy się danym dla Polski oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

 • Wydawanie przez samorządy swoich mediów narusza unijną praworządność

  Należy stwierdzić, że nie jest zgodne z prawem Unii Europejskiej i Rady Europy wydawanie gazet samorządowych. Zarówno art. 11 Karty, jak i art. 10 Konwencji stanowią, że na wolność wypowiedzi składa się prawo każdego do otrzymywania informacji lub idei bez ingerencji władz publicznych. Potwierdza to również przedstawione orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze Krzysztof Januszkiewicz w artykule naukowym opublikowanym na łamach ,,Samorządu Terytorialnego”. Wywód dotyczy wydawania przez samorządy tytułów, które nie są typowymi biuletynami. Taka sytuacja zachodzi w Bydgoszczy w przypadku ratuszowego ,,Bydgoszcz Informuje”.

Wiadomości z regionu