Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPodejrzany o doprowadzanie do pożaru przy Jaru Czynu Społecznego w areszcie

Podejrzany o doprowadzanie do pożaru przy Jaru Czynu Społecznego w areszcie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 28 sierpień 2022 16:51
Podejrzany o doprowadzanie do pożaru przy Jaru Czynu Społecznego w areszcie Fot: Bogusław Białas

W środę przy alejach Jaru Czynu Społecznego doszło do pożaru noclegowni, w której zginęły trzy osoby, a kilka zostało poszkodowanych. Wśród poszkodowanych znajdował się 75-latek, które śledczy podejrzewają o doprowadzanie do tego pożaru, po tym jak wyszedł ze szpitala został zatrzymany, sąd zdecydował o tymczasowym 3-miesięcznym areszcie.

W pożarze zginęła babcia z wnuczką (początkowo mowa była o matce z córką) oraz mężczyzna. Wśród rannych znajduje się strażak biorący udział w akcji gaśniczej. Zdaniem śledczych winę za pożar może ponosić 75-latek, który był mieszkańcem tej noclegowni. Postawiono mu już zarzuty doprowadzenia do śmierci ofiar.

 

Śledczy badają też, czy budynek spełnia wymogi przeciwpożarowe.

 

Warte obejrzenia

  • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

    Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

  • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

    W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu