Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPowstało Centrum Integracyjne dla uchodźców z Ukrainy

Powstało Centrum Integracyjne dla uchodźców z Ukrainy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 30 sierpień 2022 00:14

Warszawska fundacja ADRA uruchomiła drugie w Polsce Centrum Integracyjne dla Cudzoziemców (CIC), lokując je w Bydgoszczy, dokładniej przy ulicy Dworcowej 57. Kierownikiem centrum został były bydgoski radny dr Stefan Pastuszewski.

Celem centrum jest pomoc uchodźcom w integrowaniu się z polskim społeczeństwem. Z tego powodu organizować będzie ono kursy języka polskiego, organizować porady społeczno-zawodowe a także zajmować zagadnieniami z zakresu pomocy społecznej – pomocą żywnościową, pomocą rzeczową. W obszarze działalności CIC znajduje się też pomoc psychologiczna.

 

W godzinach 7:30 – 16:30 działać będzie też Klub Dziecięcy, który będzie zajmował się w tym czasie dziećmi, aby umożliwić ich rodzicom znalezienie pracy, a także samą pracę, ze świadomością zapewnienia opieki dzieciom.

 

Więcej informacji można uzyskać przy ulicy Dworcowej 57 oraz pod adresem akant24@wp.pl

 

Warte obejrzenia

  • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

    Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

  • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

    W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu