Jesteś tutaj: HomeBydgoszczProfil bydgoskiej partii rozsiewa fake newsy o Ukraińcach

Profil bydgoskiej partii rozsiewa fake newsy o Ukraińcach

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 29 sierpień 2022 06:13

Plotka głosiła, że Ukrainiec w Rzeszowie postrzelił kobietę, jak to jednak bywa z plotkami, często bywają dalekie od rzeczywistości. Plotka wystarczyła jednak, aby w świat poszedł FakeNews, do rozpowszechniania którego włączyły się bydgoskie struktury partii Korona, współtworzącej Konfederację.

O tym, że Konfederacja ma negatywny stosunek do uchodźców doskonale widać chociażby po aktywności lidera Konfederacji posła Grzegorza Brauna, który czy to walczy z eksponowaniem flag Ukrainy czy też głosi tezy, iż są oni uprzywilejowani w Polsce w stosunku do Polaków. Zachowania przestępcze z bronią w ręku, doskonale mogłyby się wpisać w podkreślenie tej narracji, gorzej gdy przekraczana jest granica kłamstwa.

 

Rzeszów. Właścicielka postrzelona przez lokatorów. Wg. niektórych doniesień - 'Dwóch najemców – 24-latków z Ukrainy zostało zatrzymanych przez policję. Jeden z nich miał być studentem w szkole policyjnej i dlatego miał pozwolenie na broń. - poinformowała 17 lipca na Twitterza Korona Bydgoszcz.

 

Twitter

 

Sprawę prześwietlił serwis demagog.org.pl, który zajmuje się wyłapywaniem dezinformacji i fake newsów.

 

Do napaści z bronią w Rzeszowie faktycznie doszło, ale jak ustaliła policja stali za nią Mateusz M. oraz Sebastian S., mieszkający w województwie podkarpackim Polacy. Co istotne żadne poważne medium nie wskazywało na udział Ukraińców, zatem Korona Bydgoszcz oparła się na plotkach.

 

Publiczne kłamstwo jest zawsze poważnym ciosem w wizerunek formacji politycznej, jak bowiem wierzyć w to co głosi dana formacja, skoro dopuszcza się takiego kłamstwa w mediach społecznościowych.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Zawieszenie Portalu Kujawskiego będzie symboliczne, ale zmiany głębsze

  Zgodnie z komunikatem z 10 stycznia w środę 1 lutego zostanie zawieszony Portal Kujawski, nie pojawią się nowe artykuły. Po rozmowie z wieloma środowiskami będzie to zawieszenie symboliczne – 3 dniowe (do 4 lutego), dla pokazania jak poważnego dewastowania rynku medialnego jesteśmy świadkami w Bydgoszczy. Później Portal Kujawski powróci, ale....

 • Urząd Marszałkowski chce zbadać specyfikę eksportową kujawsko-pomorskiego. Tylko czy to jest komukolwiek potrzebne?

  ,,Za pośrednictwem poszczególnych analiz, stanowiących powiązane ze sobą synergiczne opracowania, przedstawić spójny obraz potencjału eksportowego województwa kujawsko-pomorskiego dla wskazanych przez Zamawiającego sektorów gospodarki. Powinny one jednocześnie określić dla przedstawicieli tych sektorów najkorzystniejsze możliwości w kontekście ich ekspansji oraz funkcjonowania na dedykowanych dla ich potencjału zagranicznych rynkach docelowych” - brzmi to trochę jak bełkot, ale to fragment specyfikacji zamówienia, na które Urząd Marszałkowski jest gotów wydać ponad milion złotych.

Wiadomości z regionu