Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPożar noclegowni. Matka z dzieckiem ofiarami

Pożar noclegowni. Matka z dzieckiem ofiarami

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 24 sierpień 2022 17:01
Pożar noclegowni. Matka z dzieckiem ofiarami Fot: Bogusław Białas

W środę zapalił się budynek noclegowy przy ulicy Jaru Czynu Społecznego w Bydgoszczy – są potwierdzone osoby zabite i ranne. Na miejscu pracuje kilkanaście zastępów straży pożarnej, trwa dogaszanie pożaru. Na chwilę obecną przyczyny pożaru nie są znane.

Na chwilę obecną możemy mówić o trzech ofiarach śmiertelnych – w tym matka z dzieckiem, obrażenia odniosło przynajmniej 7 osób. Pojawiają się też informacje o poszkodowanym w czasie akcji gaśniczej strażaku. Ogień udało się opanować, ale dogaszanie może trwać nawet do godzin nocnych.

 

Po ugaszeniu rozpocznie się szukanie przyczyn pożaru, z uwagi na ofiary śmiertelne śledztwo będzie nadzorować prokuratura.

 

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

 • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

  Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

 • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

  W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu