Jesteś tutaj: HomeBydgoszczŚcieżka rowerowa wzdłuż Sudeckiej wkrótce może wejść w realizację. Ratusz planuje jednak także inne ciągi rowerowe

Ścieżka rowerowa wzdłuż Sudeckiej wkrótce może wejść w realizację. Ratusz planuje jednak także inne ciągi rowerowe

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 27 sierpień 2022 00:00
Ścieżka rowerowa wzdłuż Sudeckiej wkrótce może wejść w realizację. Ratusz planuje jednak także inne ciągi rowerowe Ilustracyjne

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ogłosił przetarg na opracowanie koncepcji programowo-przestrzennych dla nowych ciągów rowerowych, które miałyby być zrealizowane w kolejnych latach. Na liście znajdują się m.in. aleje Wojska Polskiego i słynna ulica Wyzwolenie oraz Sudecka. Z tego postępowania wynika, że ratusz by chciał na ten cel pozyskać środki unijne.

 

Ulica Wyzwolenie w Fordonie jest słynna, bowiem biegnie dalej przez Strzelce Górne do Jarużyna. Na terenie gminy Osielsko powstał już dość długi ciąg rowerowy, brakuje jedynie niewielki fragment, aby cały ten ciąg rowerowy spiąć do bydgoskiej sieci rowerowej. Od wielu, można powiedzieć dość długich kilku lat o tę inwestycję zabiegają społecznicy z Fordonu. Objęcie jej opracowaniem będzie pierwszym etapem w jej realizacji. Infrastruktura rowerowa ma też powstać wzdłuż sąsiedniej ulicy Sudeckiej, ta z kolei najszybciej łączy Fordon z węzłem S-5 w Aleksandrowie, stąd też mieszkańcy obawiają się, że ruch na niej będzie wzrastał. Opracowanie obejmie też Pelplińską – łącznie ok. 1,5 km. Harmonogramy drogowców przewidują realizację Wyzwolenia i Sudeckiej w drugiej połowie 2025 roku.

 

Zlecane opracowanie najwięcej uwagi ma poświęcić jednak południowej części Bydgoszczy. Planuje się zaprojektowanie ścieżek rowerowych na ulicy Wojska Polskiego po obu stronach, na odcinku Chemiczna – Szarych Szeregów (ok. 1,3 km). Kolejne zadanie to ulica Glinki pomiędzy Dąbrową (przy wjeździe do Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego) do Bydgoskich Przemysłowców (około 1,9 km). Opracowanie obejmie też Osiedle Leśne, dokładniej ulicę Sułkowskiego pomiędzy Jana Kozietulskiego i Modrzewiową – około 1,2 km.

 

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to oferty w tym przetargu poznamy w przyszły piątek – 2 września.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu